Trwa ładowanie...

Warszawa. Schronisko na Paluchu przyjęło pierwsze psy z Radys

W czwartek dziesięć psów ze schroniska w Radysach przyjechało do Schroniska na Paluchu. Decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego łącznie 100 czworonogów będzie objętych opieką w warszawskiej placówce dla bezdomnych zwierząt.

Warszawa. Schronisko na Paluchu przyjęło pierwsze psy z RadysŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dduj9xg
dduj9xg

Dzięki wystarczającej liczbie wolnych miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, miasto zaoferowało pomoc dla części psów z Radys, które szukają tymczasowego schronienia. Pupile będą miały zapewnione wyżywienie, całodobową opiekę weterynaryjną i wsparcie behawiorystów.

Od czwartku, 2 lipca, Stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt będzie codziennie przewozić po dziesięć psów do stołecznej placówki. Pupile przejdą 14-dniową kwarantannę i wymagane zabiegi.

– Nie mogliśmy być obojętni na los psów ze schroniska, w którym interweniowały prokuratura oraz organizacje prozwierzęce. Dopełniliśmy wszelkich formalności prawnych i teraz potrzebujące zwierzaki będą miały zapewnione odpowiednie warunki w naszym Paluchu. Potem pomożemy im znaleźć nowych, troskliwych właścicieli - zapowiedziała dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyna Glusman.

– Psy, które do nas przyjechały po trzygodzinnej podróży, weszły do boksu i były radośnie nastawione do człowieka. To było zaskoczenie. Wykonaliśmy im testy wykrywające choroby zakaźne, a potem odpoczywały. Od dzisiejszego poranka przechodzą badania weterynaryjne. Bardzo nam zależy na ich dobrym stanie zdrowia – podkreślił dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie Henryk Strzelczyk.

dduj9xg

Paluch przekazał również trzy tony karmy dla pozostałych potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radysach.

Warszawa. Mało zwierząt na Paluchu

Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy placówki oraz innych wielbicieli zwierząt, liczba pupili na Paluchu jest teraz rekordowo niska. Wolnych teraz jest 270 boksów. W najtrudniejszym okresie, w latach 2010-2011 w stołecznym schronisku przebywało na co dzień 2400 zwierząt. Teraz na kochający dom czeka 360 psów i 72 koty. Tylko w zeszłym roku aż 1787 psów i 1184 koty znalazły nowy dom.

Warszawa. Adopcje dzięki aktywnej promocji

Adopcjom sprzyja aktywna promocja placówki, akcja bezpłatnego czipowania oraz miejski program dofinansowania sterylizacji i kastracji zwierząt. Priorytetem Palucha jest także edukacja warszawiaków nt. odpowiedzialnej opieki nad domowym pupilem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dduj9xg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dduj9xg
Więcej tematów