Trwa ładowanie...

Warszawa. Są wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Znamy już pierwsze wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do stołecznych liceów, techników oraz szkół branżowych I stopnia dostało się 18 660 absolwentów. 1310 młodych osób nie zakwalifikowało się do żadnej szkoły.

Warszawa. Są wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowychŹródło: East News
d1spfi4
d1spfi4

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zostały podane w środę, 11 sierpnia. Jak poinformował Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w stołecznym ratuszu, na kandydatów w tym roku czeka 20 468 miejsc w 162 szkołach ponadpodstawowych. Liczby te odnoszą się do 98 liceów ogólnokształcących, 45 techników oraz 19 szkół branżowych I stopnia.

"W tym etapie rekrutacji wzięło udział ponad 20,5 tysięcy absolwentów szkół podstawowych. Do przyjęcia zakwalifikowano 18 660 z nich, w tym 413 laureatów (do liceów ogólnokształcących - 386 a do techników - 27). 42,7 proc. zakwalifikowanych to uczniowie spoza Warszawy" – tłumaczy zastępca rzecznika.

Warszawa. Ponad 1300 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły

Ze statystyk wynika, że nie wszyscy absolwenci mają powody do radości. Aż 1 310 kandydatów nie zostało przyjętych do żadnej z wybranych przez siebie szkoły. Ratusz jednak uspokaja, że w czasie drugiego etapu rekrutacji okaże się, w których placówkach są jeszcze wolne miejsca.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Rzecznik rządu: rodzice piszą do nas listy

19 sierpnia, po ogłoszeniu ostatecznych list osób przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły, w systemie rekrutacyjnym będzie można znaleźć informacje o dostępnych jeszcze miejscach.

Jak zapewnia Urząd Miasta, uczniowie będą mogli składać podania do placówek dostępnych na tej liście.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1spfi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1spfi4
Więcej tematów