Trwa ładowanie...

Warszawa. Ruszyły spacery po Woli

Wśród tematów spacerów po Woli znajdują się opowieści o tym, jak powstawały stacje metra, historie największych warszawskich fabryk, oraz inspirujące murale i zielone "płuca" stolicy. W programie wydarzeń, które potrwają do października będą też spotkania, gry miejskie i konkurs fotograficzny.

Warszawa. Ruszyły spacery po WoliŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2j41hd
d2j41hd

Ruszyły bezpłatne spacery po Woli. Na wycieczkach prowadzonych przez przewodników z Fundacji Hereditas i Stowarzyszenia Masław będzie można poznać najciekawsze miejsca i historie dzielnicy. Projekty realizowane są dzięki dofinansowaniu ze środków Dzielnicy Wola.

– Spacery po Woli od lat cieszą się ogromną popularnością. Spośród tematów tras każdy może wybrać swój ulubiony i zobaczyć dzielnicę w jej różnorodnych odsłonach i barwach. Zapraszam do odkrywania ciekawych miejsc oraz postaci, których życie i działalność związane były z Wolą – powiedział burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

– Zachęcamy do udziału w dwóch projektach. Cykl "Metrem ku nowoczesności" da niepowtarzalną okazję do poznania historii budowy podziemnej kolejki, a "Wszystkie kolory Woli" zabiorą nas w podróż po osobliwościach dzielnicy. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną prosimy uczestników o posiadania ze sobą maseczek ochronnych – powiedział prezes Fundacji Hereditas Dominik Jagiełło.

Wola. Dwadzieścia spacerów

"Wszystkie kolory Woli" to nowa odsłona projektu "Wolę pójść na Wolę" Fundacji Hereditas. Do października 2020 roku odbędzie się dwadzieścia spacerów. "Wola kolorowa" poprowadzi trasami murali i rzeźb, które jak znaki czasu wpisują się w architekturę. "Wola czerwona" odkryje historie fabryk, ruchu robotniczego i dzieje rodów przemysłowców. "Wola zielona" to skwery i parki projektowane na odmiennych etapach rozwoju Warszawy. Na szlaku "Woli niebieskiej" obejrzymy nowe wieżowce, a miejsca związane z wolnymi elekcjami i II wojną światową odwiedzimy na trasie "Woli biało-czerwonej".

d2j41hd

Okazją do poznania otwartych w tym roku stacji metra na Woli będą wydarzenia w ramach cyklu "Metrem ku nowoczesności". Do końca sierpnia będzie można wziąć udział w spotkaniach, spacerach, grach miejskich i konkursie fotograficznym. Przewodnicy opowiedzą o historii podziemnej kolejki, szczególnie jej zachodniego odcinka. Na prelekcje obowiązują zapisy.

Dziesiąta edycja "Po Woli do woli”

Stowarzyszenie Masław zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję projektu "Po Woli do woli". Wspólnie z przewodnikami powrócimy do kultowych tras wycieczkowych i podążymy nowymi. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się osiemnaście wydarzeń: spacery, wycieczki rowerowe i autokarowe oraz gra miejska.

– Wycieczki po Woli nigdy się nie nudzą, każdego roku uczestnicy otrzymują nowe propozycje poznawania uroków dzielnicy. Wspieramy wszystkie działania organizacji pozarządowych, służące aktywnemu pogłębianiu wiedzy o historii małych ojczyzn – podkreśliła wolska radna i przewodnicząca Komisji Kultury Ewa Widenka.

Ze względów bezpieczeństwa, uczestnicy wszystkich wydarzeń muszą mieć maseczki ochronne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2j41hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j41hd
Więcej tematów