Warszawa. Rusza "Droga na szóstkę". Znamy uczestników programu
Miasto uruchamia w tym roku nowatorski program "Droga na szóstkę". Celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy szkół podstawowych.
"U podstaw "Drogi na szóstkę" leży dialog i współpraca. Wspólnie z dyrekcją i społecznością zainteresowanych szkół chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie, analizować istniejące problemy i znajdować dla nich rozwiązania. Zaangażowani będą również nauczyciele oraz uczniowie, w miarę możliwości w obecnej sytuacji" – mówi prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.
Warszawa. Pierwsza edycja "Drogi na szóstkę"
"Droga na szóstkę" to nowy, tegoroczny program, mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wspieranie aktywnej mobilności wśród najmłodszych. Za realizacją inicjatywy stoi Zarząd Dróg Miejskich, Biuro Polityki Mobilności i Transportu oraz urzędy dzielnicowe, które dostały już informacje o naborze do programu. Przy wyborze konkretnych lokalizacji, organizatorzy oceniają m.in. liczbę oraz rodzaj wypadków i kolizji w rejonie danej szkoły, jak również trudności związane z bezpieczeństwem opisane przez dyrekcję.
"Stworzenie takiego programu to dla Warszawy naturalny dalszy krok stanowiący rozwinięcie dotychczasowych działań miasta. Wspólnie z dyrekcją i społecznością zainteresowanych szkół chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie, analizować istniejące problemy i znajdować dla nich rozwiązania. Zaangażowani będą również nauczyciele oraz uczniowie, w miarę możliwości w obecnej sytuacji" – wyjaśnia Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.
Zobacz także: Tragedia w Warszawie. Nagranie momentu wypadku na S8
Jak podaje warszawski ratusz, udział w programie jest dobrowolny, natomiast zgłoszenia mogą przesyłać dyrektorzy szkół. Dotychczas zgłosiło się już blisko 30 placówek oświatowych. Do pierwszej edycji "Drogi na szóstkę" zostało wyłonionych 6 szkół. Realizatorzy inicjatywy odbyli już spotkanie z dyrekcją placówek.
"Teraz przed nami audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i funkcjonalności przestrzeni w rejonie szkół oraz ankiety dla uczniów i nauczycieli. Audyt zakończy się rekomendacjami dotyczącymi infrastruktury wokół szkoły, jak i na jej terenie. Efektem będą prace projektowe i wykonawcze, takie jak np.: przebudowa ulic, budowa sygnalizacji świetlnej, lub też inne zmiany organizacji ruchu" – informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta, Karolina Gałecka.
Przetarg na wspomniany audyt został ogłoszony już w połowie lipca. Obecnie trwa analiza ofert.
Przedstawiamy listę placówek oświatowych, które wezmą udział w pierwszej edycji "Drogi na szóstkę":
- Szkoła Podstawowa nr 41, ul. Drewniana 8
- Szkoła Podstawowa nr 157, ul. Kazimierzowska 16
- Szkoła Podstawowa nr 175, ul. Trzech Budrysów 32
- Szkoła Podstawowa nr 221, ul. Żelazna 71 oraz ul. Ogrodowa 42/44
- Szkoła Podstawowa nr 323, ul. Hirszfelda 11
- Szkoła Podstawowa nr 373, ul. Angorska 2.
(fot. Urząd Miasta)
Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl