Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozpocznie się remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

Po 46 latach użytkowania nadszedł czas na gruntowną przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Remont, który może potrwać nawet dwa lata, będzie przeprowadzany etapami.

Warszawa. Remont wiaduktów na Trasie ŁazienkowskiejWarszawa. Remont wiaduktów na Trasie ŁazienkowskiejŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d16z92y
d16z92y

Warszawa. Trasa jest popularna wśród użytkowników

Trasa Łazienkowska jest jedną z najchętniej wybieranych dróg przez mieszkańców stolicy. - Na podstawie danych z pobliskich punktów pomiarowych szacujemy, że w godzinach szczytu ruch wynosi blisko 5 tys. pojazdów na godzinę – informuje stołeczny ratusz.

Intensywna eksploatacja przez prawie 50 lat sprawiła, że wiadukty w rejonie parku Agrykola wymagają gruntownego remontu.

- Chcemy poprawić bezpieczeństwo oraz zwiększyć komfort wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie, a piesi i rowerzyści wygodne i bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Warszawa. Modernizacja trasy

Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej, poza jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz nowoczesne oświetlenie.

d16z92y

Prace ruszą po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą.

Ich zakres obejmie m.in. rozbiórkę istniejących na tym odcinku trasy wiaduktów, a następnie ich odbudowę zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Warszawa. Ruch zachowany

- Ruch na Trasie Łazienkowskiej ma być zachowany przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy w obydwu kierunkach po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części trasy - podkreśla urząd miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16z92y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z92y
Więcej tematów