Trwa ładowanie...

Warszawa. Rekonesans po budowie stacji metra. C20 Kondratowicza zaprasza

W niedzielę 19 września będzie można zwiedzać nową stację rozbudowywanej drugiej linii metra na Targówku. Aby się tam dostać, trzeba spełnić warunki stawiane uczestnikom wyprawy.

Warszawa. W niedzielę można zwiedzić stację metra w budowie. Aby wejść na plac budowy przy Kondratowicza, trzeba spełnić kilka warunków (Urząd Miasta Warszawa)Warszawa. W niedzielę można zwiedzić stację metra w budowie. Aby wejść na plac budowy przy Kondratowicza, trzeba spełnić kilka warunków (Urząd Miasta Warszawa)
d13jri8
d13jri8

To wielka atrakcja dla wszystkich sympatyków podziemnej komunikacji w stolicy. Zwiedzający zejdą na poziom antresoli, gdzie układane są okładziny ścienne. Będzie okazja by zobaczyć rzadkie zjawisko montowania instalacji technicznej podziemnej kolei i zajrzeć do pomieszczeń technicznych. Będzie też możliwość odbycia spaceru po peronie.

Jednak nie każdy będzie mógł uczestniczyć w tej wyprawie. To wycieczka tylko dla tych, którzy chcą dostosować się do regulaminu. Aby była pewność, że uczestnik zapoznał się z jego treścią, trzeba wydrukować go, uzupełnić o własny podpis i przynieść z sobą. Regulamin można znaleźć na stronach Urzędu Miasta stołecznego Warszawa.

Na teren stacji będzie można dostać się wejściem nr X, od strony parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Targówek. Niestety, nie będą mogli tam zjechać uczestnicy korzystający z wózków inwalidzkich, a także dzieci w wózkach. Nie pozwala na to stan budowy.

d13jri8

Warszawa. Rekonesans po nowej stacji metra. C20 Kondratowicza zaprasza

Ale też i te osoby, które poruszają się o własnych siłach, muszą być odpowiednio przygotowane. Konieczne są buty na twardej podeszwie i długie spodnie. Kask i odblaskową kamizelkę uczestnicy dostaną na miejscu przed zejściem na plac budowy.

Ważne będzie też przestrzeganie reżimu, jaki wprowadzą organizatorzy - chodzi o bezpieczeństwo schodzących na budowaną stację. Do wycieczki nie mogą dołączyć osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy uczestnictwa w zdarzeniu osób, co do których nie ma pewności, że dostosują się do wszystkich wskazówek podczas pobytu na placu budowy. Wszystkie ograniczenia są podyktowane bezpieczeństwem zwiedzających.

Stacja C20 Kondratowicza przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza to jedna z trzech powstających na nowym odcinku metra na Targówku. Na czterech kilometrach trasy jest jeszcze C19 Zacisze pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną i C21 Bródno przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. Za ostatnią stacją powstaje komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane będą też trzy wentylatornie.

Opiekun zaraził koronawirusem goryle w zoo. "Może przeskoczyć na inne stworzenia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13jri8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13jri8
Więcej tematów