Trwa ładowanie...

Warszawa. Ratusz o podwyżkach i przesunięciu inwestycji

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział przesunięcie niektórych inwestycji w związku z trudną sytuacją finansową. W dłuższej perspektywie możliwa jest podwyżka cen biletów oraz zwiększenie opłat za parkowanie.

Warszawa. Rafał Trzaskowski poinformował o przesunięciu niektórych inwestycjiWarszawa. Rafał Trzaskowski poinformował o przesunięciu niektórych inwestycjiŹródło: PAP, fot: PAP, Wojciech Olkuśnik
dvtxomb
dvtxomb

Na konferencji prasowej w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał, że przez ostatnie dni władze stolicy zajmowały się przygotowaniem budżetu.

Trzaskowski podkreślił, że "niestety idą trudne czasy" z powodu pandemii koronawirusa oraz "spychania coraz większej ilości zadań na barki samorządów".

Prezydent Warszawy poinformował, że w 2020 r. dochody miasta spadną o 1,5 mld zł. Na inwestycje planowano w tym roku wydać 3,5 mld zł, jednak po korekcie będzie to 3,04 mld zł.

- To, co najważniejsze, to to, że my - razem z Radą Miasta, z którą podjęliśmy bardzo trudne rozmowy na temat tych decyzji - nie rezygnujemy właściwie z żadnej istotnej inwestycji w Warszawie, niektóre z tych inwestycji po prostu przesuwamy w czasie. Myśmy zaproponowali bardziej radykalny plan przesunięć, natomiast po negocjacjach z radnymi KO ten plan zredukowaliśmy dlatego, że niektóre z tych inwestycji mają absolutnie fundamentalne znaczenie - podkreślił prezydent miasta.

dvtxomb

Warszawa. Inwestycje priorytetowe i przesunięte

Wśród priorytetów znalazły się: budowa metra, Nowego Centrum Warszawy, Szpital Południowy i Bielański oraz nowe szkoły i przedszkola. Trzaskowski dodał jednak, że stacje na Bródnie kończone będą nie do 2022 r., a do 2023 r.

Przesunięte inwestycje, których realizacja wykroczy poza 2023 r., to m.in. budowa linii tramwajowej na Gocław, pełna realizacja linii tramwajowej łączącej Wilanów z Dworcem Zachodnim, pełna realizacja zmian w centrum miasta takich jak budowa nowej siedziby Teatru Rozmaitości, budowa Sinfonii Varsovia czy obwodnicy Śródmieścia.

Ponadto miasto planuje rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz podwyżkę opłat w tej strefie. Weryfikowane mają być opłaty za komunikację miejską i śmieci. Stolica ma uzależnić wysokość opłat za wywóz śmieci od zużycia wody. Miasto pracuje nad systemem osłonowym dla rodzin wielodzietnych. Przeprowadzone też będą rozmowy nt. optymalizacji taryfy komunikacji miejskiej.

Źródło: Polsat News, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvtxomb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvtxomb
Więcej tematów