Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski spełnia jedną z obietnic

Wygląda na to, że Rafał Trzaskowski zdoła spełnić jedną z obietnic danych warszawiakom podczas kampanii przed wyborami samorządowymi. Ratusz poinformował, że właśnie zaczął się dialog techniczny przed zakupem czujników jakości powietrza.

Warszawa. Rafał Trzaskowski spełnia jedną z obietnicŹródło: NurPhoto via Getty Images
d3lk62t
d3lk62t

Warszawa. Rafał Trzaskowski spełnia obietnicę

Prawie dwa i pół roku temu dzisiejszy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał warszawiakom sieć czujników mierzących jakość powietrza w mieście. według informacji ratusza, właśnie zaczęły się rozmowy techniczne poprzedzające zamówienie tychże czujników. Co więcej zamiast zapowiadanych wstępnie 150 takich urządzeń, będzie ich 170, a dodatkowo powstać ma aplikacja mobilna i strona internetowa służąca sprawdzaniu danych gromadzonych przez czujniki.

Dialog techniczny ma służyć doprecyzowaniu parametrów urządzeń, które zostaną zamówione. Urząd miasta zapewnia, że intencją jest zamówienie jak najnowszych i najbardziej precyzyjnych czujników dostępnych na rynku. Łączny koszt budowy sieci pomiarowej oraz systemu pozwalającego na przetwarzanie danych oraz publikację ich w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej ma sięgnąć 5 milionów złotych.

Warszawa. Pomiar jakości powietrza również poza granicami miasta

Urządzenia zostaną zainstalowane we wszystkich dzielnicach oraz w 20 gminach ościennych. Dzięki temu mieszkańcy poszczególnych dzielnic będą otrzymywać szczegółowe dane dla swoich lokalizacji. Czujniki znajdą się na budynkach publicznych placówkach oświatowych i przy ruchliwych skrzyżowaniach, co według urzędu ma pozwolić na szybsze reagowanie na potencjalne zagrożenia. "Dane ze wszystkich stacji referencyjnych oraz 170 czujników jakości powietrza będą prezentowane w Warszawskim Indeksie Powietrza oraz w aplikacji mobilnej. Aktualny stan jakości powietrza będzie przedstawiany w czterostopniowej skali wraz z zaleceniami dla mieszkańców" - informują urzędnicy

Ratusz nie zamyka się na dalszy rozwój sieci, zaznaczając, że celem jest przede wszystkim jak najbardziej precyzyjne informowanie mieszkańców o stanie powietrza w stolicy.

d3lk62t

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lk62t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lk62t
Więcej tematów