Trwa ładowanie...

Warszawa przyjazna młodym! Stolica na 5. miejscu europejskiego rankingu

W europejskiej rywalizacji nasze miasto prześcignęły tylko Londyn, Berlin, Paryż i Amsterdam

Warszawa przyjazna młodym! Stolica na 5. miejscu europejskiego rankingu
d4gdn1l
d4gdn1l

Warszawa jest miejscem przyjaznym młodym ludziom - wynika z YouthfulCities Index, globalnego rankingu 100 najlepszych miast do mieszkania z perspektywy młodych osób. Warszawa w zestawieniu tym uplasowała się na 15. miejscu na świecie i na 5. w Europie. W europejskiej rywalizacji nasze miasto prześcignęły tylko Londyn, Berlin, Paryż i Amsterdam.

W powstawaniu rankingu uczestniczyło ponad 10 tysięcy młodych osób z całego świata. Repondenci w wieku 15 - 29 lat wypowiedzieli się na temat wielu aspektów życia w ich mieście, takich jak muzyka, film, moda i życie nocne. Każde z miast było także oceniane w szerszej perpektywie uwzględniającej środowisko, bezpieczeństwo, różnorodność, zatrudnienie i koszty utrzymania.**

Pierwsze miejsce w światowym rankingu zajął Nowy Jork, tuż za nim uplasowały się Londyn, Berlin, San Francisco, Paryż, Toronto i Los Angeles. Warszawę wyprzedziły także m.in. Miasto Meksyk, Tokio i Tel Aviv. Inne miasta europejskie pojawiają się dopiero po pierwszej dwudziestce. Na 22. miejscu uplasował się Madryt, na 24. Rzym, a na 30. Moskwa.

**

**

d4gdn1l

**

**

d4gdn1l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gdn1l
Więcej tematów