Trwa ładowanie...

Warszawa. "Przekaż Wiosnę". Nowe przygody starych butów po metamorfozie

Każdy może bez żadnego wysiłku i wyrzeczeń zrobić komuś wiosnę. Akcja, która rusza w poświąteczny wtorek 6 kwietnia, polega jedynie na oddaniu swojego używanego obuwia. Stanie się ono polem działania zespołu utalentowanych mistrzów szewskich i artystów z WoshWosh i powędruje do potrzebujących takiej wiosennej odmiany.

Warszawa. Akcja "Przekaż Wiosnę" to charytatywne działanie, które da drugie życie butomWarszawa. Akcja "Przekaż Wiosnę" to charytatywne działanie, które da drugie życie butomŹródło: wp
d3ggsz8
d3ggsz8

WoshWosh to niezwykła firma, założona przez warszawiankę, która odnalazła swoje powołanie w niszowej branży usługowej. Założyła własny koncept, polegający na świadczeniu usług renowacji, czyszczenia, naprawy i indywidualizowania obuwia.

Buty po przejściach mogą w ten sposób wejść na nową drogę życia - odzyskują nie tylko młodość, ale również otrzymują coś, co czyni je zupełnie niepowtarzalnymi i niezwykłymi. To może być wybrany przez właściciela dodatek, rysunek, zdobienie.

WoshWosh zachęca do dawania drugiego życia starym butom. To sprawia bowiem, że rezygnuje się z kupowania nowych, co zawsze będzie dobrym wkładem w działania korzystne dla środowiska.

Wiosna mobilizuje do porządków, czego efektem jest zapełnianie kontenerów na śmieci. Tymczasem nawet najbardziej zniszczone buty mogą być poddane takim zabiegom, które nie tylko ocalą je przed wyrzuceniem, ale także uczynią je trwalszymi i atrakcyjniejszymi.

d3ggsz8

Jeśli dalszą wspólną drogą nie będą zainteresowani ich pierwsi właściciele i właścicielki, buty po liftingu mogą powędrować w inne ręce, czyli trafić na inne nogi. WoshWosh ułatwi im start i przekaże fundacjom, które mają orientację co do potrzeb swoich podopiecznych.

Warszawa. "Przekaż Wiosnę". Nowe przygody starych butów po metamorfozie. Trafią do potrzebujących

- Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. Zamiast trafiać do kosza, mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym - mówi Martyna Zastawna, założycielka WoshWosh i pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia.

Z tego przekonania i pragnienia robienia czegoś dobrego dla ludzi i dla przyszłości, Martyna Zastawna uruchomiła własną firmę po kilku latach spędzonych na bezpiecznym etacie na stanowisku account managerki. Zaczynała własnoręcznego zajmowania się swoimi ukochanymi butami i butami swoich znajomych. Tak narodził się jej pomysł na nową-starą usługę: renowację i personalizację obuwia.

Dzisiaj firma WoshWosh zatrudnia 25 osób i ma siedzibę na Solcu i kilka lokalizacji - pralni i warsztatów - w Warszawie i Łodzi. Przesyłki z butami do renowacji przychodzą z całego świata, bo usługa WoshWosh to coś więcej niż zwykła usługa szewska. Tu naprawia się zepsute obuwie, czyści, ale i zmienia wygląd zgodnie z życzeniem klienta.

d3ggsz8

W ramach akcji "Przekaż Wiosnę" zbierane są buty damskie, męskie i dziecięce. Po kreatywnych działaniach mistrzów pracujących na co dzień dla firmy trafią do różnych miejsc.

Warszawa. "Przekaż Wiosnę". Akcja zaangażowała znane marki

Akcja zyskała znaczących partnerów, którzy nie tylko zaoferują swoje wyroby, zachęcą pracowników do oddawania swoich par butów do rekonstrukcji i pokryją koszt prac przy oddanym przez swoich pracowników obuwiu. Dołączyły LPP, Kuehne+Nagel, Stena Recycling i Kubota. Firma Converse zadeklarowała poniesienie kosztów odświeżenia zebranych podczas całej akcji butów swojej marki.

Buty można oddawać do 20 kwietnia. Wystarczy je zanieść osobiście do pracowni warszawskiej WoshWosh przy ulicy Międzyborskiej 57/65 lub butiku BALAGAN przy ulicy Mysiej 3 w Warszawie. Można też przesłać paczkę na Międzyborską (kod pocztowy 04-027) z dopiskiem "przekaż wiosnę".

d3ggsz8

To już druga taka akcja WoshWosh. W zeszłym roku udało się zebrać 9 tysięcy par butów. Oczyszczone i naprawione trafiły do osób bezdomnych w całej Polsce.

Niebezpieczne kleszcze. Pozbądź się groźnych pajęczaków z ogrodu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ggsz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ggsz8
Więcej tematów