Trwa ładowanie...

Warszawa poszerza strefę płatnego parkowania. Trwają analizy na Żoliborzu

ZDM poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie badań parkingowych na terenie Żoliborza. Szczegóły w artykule.

Warszawa poszerza strefę płatnego parkowania. Trwają analizy na Żoliborzu
d2xr353
d2xr353

Efektem badań jest kompleksowy dokument stanowiący punkt wyjścia do rozmowy o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na terenie Żoliborza. Aktualnie trwają podobne analizy także na Ochocie.

"Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia analiz potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzacji obowiązujących organizacji ruchu, nieprawidłowości w parkowaniu, przedstawienia propozycji zmian w organizacji ruchu, a wszystko to do końca listopada. Cały proces będzie oczywiście powiązany z partycypacją mieszkańców w formie konsultacji społecznych, których organizacja planowana jest jesienią" – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Dzielnica chciała płatnych parkingów

Jesienią ubiegłego roku rada dzielnicy przegłosowała pomysł płatnych parkingów. Parkometry miałyby pojawić się na al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, w okolicach mostu Grota-Roweckiego oraz nad Wisłą.

Zobacz również: "Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

"Strefa jest stolicy i warszawiakom niezbędna. Ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza Śródmieścia. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy" – staje w obronie pomysłu ZDM.

d2xr353

Planowane jest stworzenie miejsc, gdzie parkować mogliby jedynie okoliczni mieszkańcy.

Władze Warszawy zdecydowały wcześniej o rozszerzeniu strefy parkowania dodatkowo o tereny Nowej i Starej Pragi oraz bliskiej Woli. Kolejne parkometry pojawią się tam od 7 września.

Jak dodają drogowcy, wprowadzenie opłat zniechęca niektórych kierowców do wjeżdżania do stref płatnych i pozostawiania tam aut. Przyczynia się to również do krótszych postojów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2xr353
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xr353
Więcej tematów