Trwa ładowanie...

Warszawa Polonia sprzedana!

Drużyna przenosi się do Katowic. Ile zarobił na transakcji Józef Wojciechowski?

Warszawa Polonia sprzedana!
d3c1jq2
d3c1jq2

Wczoraj wieczorem, w siedzibie JW Construction, Józef Wojciechowski sfinalizował sprzedaż Polonii Warszawa. Jej nowym właścicielem został Ireneusz Król, który zapłacił ponad 5 milionów złotych. Zabiera wszystkich piłkarzy oraz pracowników na Śląsk, do Katowic.

Nowy klub będzie działać pod nazwą KP Katowice. Ale nie znaczy to, że do Katowic wraca Ekstraklasa. Stadion przy Bukowej nie spełnia wymogów licencyjnych, więc klub będzie więc prawdopodobnie grać w Krakowie.

A co z "Czarnymi Koszulami"? Józef Wojciechowski zachował prawa do barw, herbu i nazwy, dlatego drużyna będzie mogła wystartować od A-klasy bądź czwartej ligi - jeśli znajdzie się ktoś chętny.

d3c1jq2

Iza Koprowiak, dziennikarka "Przeglądu Sportowego", która przez ostatnie lata pisała o Polonii, tak podsumowała rządy Wojciechowskiego:

- Wojciechowski zostawił przy Konwiktorskiej spaloną ziemię. Nie wychował piłkarzy, nie stworzył bazy, bo prowizoryczny ośrodek w Markach był kwintesencją całej jego działalności - boisko było zalane, jak tylko mocniej popadał deszcz. Jego odejścia z piłki nie ma co żałować. Szkoda, że nie potrafił zrobić tego z klasą.* *

W sprawie sprzedaży Polonii Warszawa, o*świadczenie wydał Burmistrz Dzielnicy Śródmieście*:

W związku z informacją o sprzedaży Polonii Warszawa inwestorom z Katowic postanowiłem rozpocząć w trybie pilnym rozmowy o utworzeniu stowarzyszenia mającego prowadzić od nowego sezonu drużynę seniorów, z udziałem miasta jako członka wspierającego. Powyższa decyzja jest odpowiedzią na apele tysięcy kibiców oraz ludzi takich jak honorowy prezes Jerzy Piekarzewski, red. Stefan Szczepłek, Michał Listkiewicz.

d3c1jq2

Mam nadzieję że w dobrej współpracy ze stowarzyszeniami kibiców, oddanymi działaczami i sympatykami, radnymi miasta uda się szybko wypracować optymalny model współpracy. Liczę że przy życzliwości Mazowieckiego OZPN uda się zgłosić Polonię do rozgrywek IV ligi w sezonie 2012/13. Ze swojej strony deklaruję gotowość do zapewnienia warunków funkcjonowania klubu, które umożliwią w pierwszym etapie awans w ciągu 2 lat do II ligi.

Będziemy razem dążyli do zapewnienia Polonii stabilizacji finansowej i nakreślenia kilkuletniego planu rozwoju i powrotu do najwyższych klas rozgrywkowych. Ze swojej strony życzyłbym sobie, aby nowy klub oparty był na solidnych fundamentach i przywiązaniu do tradycyjnych wartości, w tym nazwy, herbu i miejsca gry. Stuletnia historia Polonii zobowiązuje, dlatego sądzę, że w obecnej sytuacji klubu konieczne jest aby postawić na rozwój kultury fizycznej wśród młodzieży i oprzeć się na wychowankach, a także tych piłkarzach, dla których czarna koszula to znacznie więcej niż kolejny kontrakt w karierze.

Chcę jednocześnie podziękować panu Józefowi Wojciechowskiemu za kilkuletnie zaangażowanie w piłkę nożną na Konwiktorskiej.

Wojciech Bartelski. Burmistrz Dzielnicy Śródmieście

d3c1jq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c1jq2
Więcej tematów