Trwa ładowanie...

Warszawa. Piękniejsza ulica Piękna. ZDM prowadzi prace. Będzie więcej parkingów

Ulica Piękna przechodzi modernizację. Chodzi zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność przestrzeni. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Piękniejsza ulica Piękna. ZDM prowadzi prace. Będzie więcej parkingów
d1y5jat
d1y5jat

Zarząd Dróg Miejskich prowadzi pracena ulicy Pięknej, pomiędzy ulicą Marszałkowską a Kruczą. Ma to m.in. ułatwić parkowanie w tej okolicy.

Warszawa. Łatwiejsze parkowanie, więcej miejsca

Przed modernizacją ulicy Pięknej, parkowanie odbywało się tam w całości na 1-5 metrowym chodniku.

"Przesunęliśmy miejsca parkingowe częściowo na jezdnię, co pozwoliło poszerzyć chodniki po obu stronach ulicy do ok. 2 metrów szerokości. Aby efektywnie poszerzyć chodnik zdemontowaliśmy też kilka rzędów słupków blokujących. Ich obecność była w tym miejscu nie do pogodzenia z zachowaniem komfortowej szerokości chodników" – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

d1y5jat

"Zobacz także: Susza odpuściła tylko na chwilę. Rząd pracuje nad specustawą"

Prace te pozwoliły stworzyć dodatkowe miejsca parkingowe – wcześniej było ich dokładnie 26 oraz 2 koperty dla niepełnosprawnych. Obecnie miejsc jest 30 (oraz dodatkowo 2 koperty). ZDM przypomina, że rok temu podobne zmiany były wprowadzone na odcinku Aleje Ujazdowskie — Lennona.

Warszawa. Oddech dla zieleni

Dotychczasowy sposób parkowania przy ulicy Pięknej był szkodliwy dla natury. Kierowcy, manewrujący po chodniku, łatwo mogli najechać na misę, w której rośnie drzewo. Teraz się to zmieni.

d1y5jat

"Dodatkowo zidentyfikowaliśmy kilka punktów, gdzie możliwe jest rozpłytowanie chodnika, czyli zabranie płyt i odsłonięcie ziemi w celu posadzenia roślin. Działamy w porozumieniu z Zarządem Zieleni, który odpowiadać będzie za późniejsze zagospodarowanie tego terenu" – podają drogowcy.

Obecnie trwają ostatnie roboty wykończeniowe i prace powinny zakończyć się w najbliższych dniach.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y5jat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y5jat
Więcej tematów