Warszawa. Paluch przyjął łącznie 135 psów z Radys
Do Schroniska Na Paluchu przyjedzie w poniedziałek ostatnie pięć psów z Radys. Schronisko przyjęło łącznie 135 czworonogów. Zwierzęta mają zapewnioną opiekę weterynarzy, behawiorystów, wolontariuszy i czekają na adopcję.
Warszawa zaoferowała pomoc dla części psów ze schroniska w Radysach, gdzie interweniowała prokuratura oraz organizacje prozwierzęce. Było to możliwe dzięki temu, że liczba wolnych miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie jest wystarczająca – podkreśla stołeczny ratusz.
Po dopełnieniu wszelkich formalności prawnych na Paluch miało trafić 100 psów. Ostatecznie objęto opieką dodatkowe 35 czworonogów. Warszawa przekazała także pod koniec czerwca trzy tony karmy dla pozostałych potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radysach.
Zwierzęta na Paluchu mają zapewnione wyżywienie, całodobową opiekę weterynaryjną i wsparcie behawiorystów. Teraz czekają na kochający dom. Po przyjeździe z Radys mają przeprowadzane testy w kierunku chorób zakaźnych. Przechodzą badania oraz są szczepione.
Obecnie psy można zobaczyć na stronie internetowej Schroniska Na Paluchu. Za kilka dni rozpoczną się spacery przedadopcyjne. Podczas nich potencjalni właściciele będą zapoznawać się z czworonogami. Pierwsza suczka z Radys, zwana „Babcią”, znalazła już swoją nową opiekunkę.
Warszawa. Więcej adopcji
Adopcjom sprzyja aktywna promocja placówki, akcja bezpłatnego czipowania oraz miejski program dofinansowania sterylizacji i kastracji zwierząt. Priorytetem Palucha jest także edukacja warszawiaków w zakresie odpowiedzialnej opieki nad domowym pupilem.
Przygarnięte zwierzęta są czipowane, odrobaczane, szczepione i sterylizowane bądź kastrowane. W schronisku funkcjonuje również szpital zakaźny oraz ogólny, w którym znajdują się sale diagnostyczne i operacyjne oraz laboratorium.
Warszawa. Wolontariusze poszukiwani
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie szuka pełnoletnich osób chętnych do pomocy, które dysponują wolnym dniem od poniedziałku do piątku. Wolontariusze regularnie przychodzą do placówki i oferują długofalowe wsparcie. Ich zadania to spacery z psami, szukanie nowych domów poprzez ogłoszenia i udział w akcjach promocyjnych, socjalizacja oraz pielęgnacja zwierząt.
Mieszkańcy, którzy chcą przyjść jednorazowo lub nie są w stanie zadeklarować regularnych wizyt, mogą zgłosić się do okazjonalnego wsparcia przy zwierzętach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.