Trwa ładowanie...

Warszawa. Otwarty Trakt Lubelski. Autobusy wrócą na trasy

W poniedziałek wieczorem został otwarty przebudowywany odcinek ulicy Trakt Lubelski – od ul. Borków do Skalnicowej. Prace zakończyły się przed deklarowanym przez wykonawcę terminem.

Warszawa. Otwarty Trakt Lubelski. Autobusy wrócą na trasyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3u0pwy
d3u0pwy

Po otwarciu dla ruchu przebudowanego odcinka, od wtorku 2 czerwca z tras objazdowych wrócą autobusy. Autobusy nocne wrócą od nocy z 1 na 2 czerwca. Stałą trasą będą jeździły autobusy linii 142. Będą miały zwiększoną częstotliwość na tym odcinku, gdzie jest najwięcej pasażerów.

Trakt Lubelski jest jednym z najstarszych szlaków komunikacyjnych w Warszawie. Przebudowa odcinka drogi od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej rozpoczęła się wiosną 2019 r.

Zmiany są efektem rozmów prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. W styczniu podczas spotkania w Wawrze prezydent zadeklarował uwzględnienie pomysłów i oczekiwań lokalnej społeczności.

Warszawa. Nowa jezdnia

Zrealizowana inwestycja objęła budowę nowej jezdni o długości ok. 2 km, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Przebudowano istniejący chodnik po stronie wschodniej oraz wybudowano nowy chodnik i drogę rowerową po stronie zachodniej. Powstał także skuteczny system odprowadzania wody opadowej z drogi. Wybudowane zostały: nowe oświetlenie uliczne, azyle na przejściach dla pieszych oraz zatoki autobusowe. Istotnym elementem inwestycji była budowa kanalizacji sanitarnej. Pojawiła się także nowa zieleń: krzewy, kwiaty i trawniki – poinformował ratusz w komunikacie.

d3u0pwy

Warszawa. Wrócą linie autobusowe

Od wtorku, 2 czerwca, na ul. Trakt Lubelski wrócą autobusy linii 142, 219, 702 i N72. Ulice Borków i Juhasów będzie obsługiwała linia 219.

Dodatkowe kursy uruchomione będą pomiędzy pętlą Wiatraczna a ulicą Skalnicową w dni powszednie, w godzinach szczytu (ramowo w godzinach: 6-9 oraz 15-19), co 30 minut. Razem z kursami podstawowymi linii (tj. na pełnej trasie do osiedla Aleksandrów) zapewnią częstotliwość co 15 minut na odcinku Wiatraczna – Ośrodek Szkoleniowy. Na swoje stałe trasy powrócą także autobusy linii 702 i N72. Autobusy pozostaną na ulicach Borków i Juhasów - po wycofaniu linii 142 będą jeździły tu autobusy 219.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3u0pwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u0pwy
Więcej tematów