Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe światła na przejściach dla pieszych na Pradze i we Włochach

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę nowych świateł na trzech przejściach dla pieszych przy Dworcu Wschodnim i jednym w Al. Krakowskiej. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo. Będzie warta w sumie 3,5 mln zł.

Warszawa. Nowe światła na przejściach dla pieszych na Pradze i we WłochachŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d4fxkkf
d4fxkkf

Jak podkreśla ZDM, w czasie epidemii zamówienia publiczne mogą się przyczynić do złagodzenia kryzysu. Dlatego firma rozstrzyga kolejne przetargi, które były ogłaszane jeszcze w lutym i marcu.

Nowe światła pojawią się na trzech przejściach dla pieszych przez ul. Kijowską, w pobliżu Dworca Wschodniego oraz przy przejściu przez al. Krakowską przy ul. Lipowczana.

Warszawa. Nowe światła przy Dworcu Wschodnim

Obecnie zebry przy Dworcu Wschodnim rozprowadzają ruch pieszy przez cztery pasy ul. Kijowskiej i przez torowisko. Nowe światła uporządkują ruch i ułatwią pieszym przekroczenie jezdni.

d4fxkkf

Wszystkie przejścia wyposażone będą w nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne. Ich praca będzie skoordynowana z pozostałymi światłami w ciągu ul. Kijowskiej. Koszt tej inwestycji to 1,364 mln zł.

Warszawa. Nowe światła we Włochach

Nowa sygnalizacja zapewni bezpieczne przekraczanie jezdni i torowiska również na al. Krakowskiej w pobliżu ul. Lipowczana.

Są tam do pokonania trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Ruch pojazdów jest dość intensywny. Przy okazji budowy świateł wyremontowany zostanie chodnik w rejonie przejścia dla pieszych. Na wykonanie prac wybrany wykonawca będzie miał 120 dni od momentu zawarcia umowy. Wykonawca otrzyma za prace 2,144 mln zł.

Oba projekty przewidują montaż sygnalizacji dźwiękowej oraz automatycznej detekcji pieszych i pojazdów. Na chodnikach zostaną też wykonane pasy prowadzące. Ułatwią osobom niewidomym orientację w przestrzeni.

d4fxkkf

Warszawa. Niebezpieczne przejścia

Przejścia przez ul. Kijowską i al. Krakowską są jednymi z najniżej ocenionych w przeprowadzonym przez ZDM audycie bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadano ponad 3 tysiące zebr. Na podstawie wyników audytu planowane są działania związane z poprawą bezpieczeństwa. Chodzi o budowę sygnalizacji świetlnej, budowę rond, azyli, progów zwalniających i innych elementów uspokojenia ruchu.

Teraz ZDM przygotowuje się do podpisania umowy z wykonawcą. Warte w sumie 3,5 mln zł inwestycje przeprowadzi firma Podkowa. Nowe światła mogą pojawić się jeszcze latem tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4fxkkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fxkkf
Więcej tematów