Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowa odsłona Skarpy Ujazdowskiej. Pokazujemy zmiany

Schody na skarpie pod Zamkiem Ujazdowskim w Parku Agrykola przeszły niemałą przemianę. Był to projekt z budżetu obywatelskiego.

Warszawa. Nowa odsłona Skarpy Ujazdowskiej, fot. Zarząd Zieleni - FacebookWarszawa. Nowa odsłona Skarpy Ujazdowskiej, fot. Zarząd Zieleni - Facebook
d3ox2pa
d3ox2pa

W budżecie obywatelskim pojawił się projekt pt. "Zielona Skarpa". Zarząd Zieleni poinformował właśnie o realizacji modernizacji reprezentacyjnej części Skarpy Ujazdowskiej. Wiele się zmieniło, chodzi nie tylko o schody, ale także zieleń wokół.

Warszawa. Rewitalizacja Skarpy Ujazdowskiej. Historyczne schody

"Autor projektu słusznie zauważył, że reprezentacyjna przestrzeń Skarpy Ujazdowskiej zasługuje na rewitalizację, ponieważ stanowi element historycznego założenia urbanistycznego, jakim jest Oś Stanisławowska. Podkreślił również, że proces ten powinien rozpocząć się właśnie od remontu schodów" – podaje Zarząd Zieleni.

Zlokalizowane na obszarze skarpy schody powstały w latach 70. ubiegłego wieku. Był to projekt zakładający powojenną odbudowę Zamku Ujazdowskiego. Mieszkańcy Warszawy od kilku lat mogli zaobserwować, że na historycznych schodach, w ich konstrukcji pojawia się coraz więcej uszkodzeń i pęknięć. Jak dodaje Zarząd Zieleni, brakowało także kilku płyt okładzinowych.

Zakaz jedzenia i palenia na ulicy. Policja stawia sprawę jasno

Warszawa. Rewitalizacja Skarpy Ujazdowskiej. Etapy prac

Nad modernizacją czuwał stołeczny konserwator zabytków.

d3ox2pa

'W pierwszej kolejności zajęliśmy się opracowaniem koncepcji dla tego projektu, a następnie opracowany został projekt modernizacji schodów. Ponadto przeprowadziliśmy również szczegółową inwentaryzację okolicznej zieleni. Na wstępie należało usunąć roślinność porastającą schody oraz balustradę - co umożliwiło przeprowadzenie zasadniczych prac remontowych" – tłumaczy Zarząd Zieleni.

W kolejnych krokach schody zostały oczyszczone, a na popękane miejsca położono odpowiednią zaprawę. Zabezpieczone zostały elementy betonowe, ponadto brakujące płyty granitowe wróciły na swoje miejsce.

zz
Warszawa. Nowa odsłona Skarpy Ujazdowskiej, fot. Zarząd Zieleni - Facebook
zz
Warszawa. Nowa odsłona Skarpy Ujazdowskiej, fot. Zarząd Zieleni - Facebook
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ox2pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ox2pa
Więcej tematów