Trwa ładowanie...

Warszawa nagrodzona na targach w Cannes. "Jedno z najlepszych miast dla biznesu w Europie"

W sumie stolica została wyróżniona aż pięciokrotnie.

Warszawa nagrodzona na targach w Cannes. "Jedno z najlepszych miast dla biznesu w Europie"
d2xmo4h
d2xmo4h

Wszystkie nagrody przyznano w ramach tzw. rankingu fDI, oceniającego miasta Europy pod kątem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Warszawa została uznana m.in. za czwarte najbardziej przyjazne dla biznesu miasto na Starym Kontynencie. Lepsze okazały się jedynie: Londyn, Dublin i Paryż. Natomiast w pokonanym polu zostały np. Barcelona, Moskwa oraz Bukareszt.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas targów inwestycyjnych MIPIM w Cannes. Stolica Polski otrzymała również nagrody w kategoriach: efektywność kosztowa, kapitał ludzki i jakość życia, strategia przyciągania inwestycji zagranicznych oraz miasto przyszłości Europy Wschodniej. W tym ostatnim zestawieniu Warszawa zajęła trzecią pozycję, po Moskwie oraz Bukareszcie.

Stolica regularnie uczestniczy w targach inwestycyjnych w Cannes, prezentując się jako jeden z liderów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. Warszawa od lat prezentowana jest jako miasto przyjazne zarówno dla inwestorów, jak i dla mieszkańców. Jest to możliwe m.in. dzięki wielu ekologicznym inwestycjom oraz rewitalizacji terenów zieleni. Ranking fDI „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2016/2017” stanowi element odniesienia w ocenie krajobrazu inwestycyjnego Europy.

d2xmo4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xmo4h
Więcej tematów