Trwa ładowanie...

Warszawa. Nagroda im. M. Edelmana dla placówek edukacyjnych

Przyznano Nagrodę Edukacyjną im. Marka Edelmana, która wyróżnia działania związane z edukacją obywatelską, historyczną i kulturalną. Pierwszymi laureatami zostały: podstawówka z Mokotowa, technikum z Targówka i placówka wychowania pozaszkolnego z Ochoty.

Warszawa. Znamy laureatów nagrodyWarszawa. Znamy laureatów nagrodyŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3s0037
d3s0037

We wtorek, 13 października ogłoszono laureatów nagrody. Jej organizatorem i fundatorem jest m.st. Warszawa, przyznaje ją Rada m.st. Warszawy, a partnerem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – poinformował stołeczny ratusz.

Warszawska Nagroda Edukacyjna im. Marka Edelmana nagradza działania związane z edukacją obywatelską, historyczną i kulturalną. Promuje i rozwija pozytywne wzorce i postawy społeczne wśród uczniów. Ma budować więzi międzypokoleniowe i uwrażliwiać na wszelkie zagrożenia, wynikające z fanatyzmu czy braku tolerancji. Odwołuje się przy tym do postaci jednego z przywódców powstania w warszawskim getcie, działacza społecznego i bezsprzecznego autorytetu, jakim był i jest doktor Marek Edelman.

 - Już pierwsza edycja Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana potwierdza, że warszawskie placówki edukacyjne realizują liczne i bardzo wartościowe projekty, kształtując nowe pokolenie warszawiaków - młodych ludzi świadomie zmieniających otaczającą ich rzeczywistość. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i aplikującym – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 - 13 grudnia ubiegłego roku Rada m.st. Warszawy ustanowiła nową nagrodę. Marek Edelman jest ważnym wzorem dla młodego pokolenia warszawiaków. A przywołanie jego postaci jest szczególnie ważne w czasach, w których przybierają na sile tak niebezpieczne zjawiska jak ksenofobia czy brak poszanowania dla praw człowieka. Mam nadzieję, że ta nagroda przyczyni się do umacniania wśród uczniów wartości ważnych dla patrona – dodała przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.

Warszawa. Trzy kategorie nagrody

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach. Jej pierwszymi laureatami zostali:

  • w kategorii szkoły podstawowe - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 201 w Warszawie (ul. Dolna 19);
  • w kategorii szkoły ponadpodstawowe - Technikum nr 11 im. Piotra Wysockiego w Warszawie (ul. św. Jacka Odrowąża 75);
  • w kategorii placówki wychowania pozaszkolnego i bursy - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Warszawie (ul. W. Skorochód Majewskiego 17).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów