Trwa ładowanie...

Warszawa. Na ul. Roentgena pojawiły się progi zwalniające

Na ul. Roentgena zamontowano progi zwalniające. Pojawiły się przed przejściami dla pieszych, które nie mają sygnalizacji świetlnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. rtm. W. Pileckiego do ronda WOŚP. Na jezdni wschodniej są w pięciu lokalizacjach, na jezdni zachodniej - w czterech.

Warszawa. Na ul. Roentgena pojawiły się progi zwalniająceWarszawa. Na ul. Roentgena pojawiły się progi zwalniająceŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d4a6rwy
d4a6rwy

Ul. Roentgena jest jedną z ważniejszych na Ursynowie. Celem zmian była poprawa bezpieczeństwa na ulicy.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, przy ulicy i w jej pobliżu znajduje się wiele punktów użyteczności publicznej - m.in. rozległy kampus medyczny. Dojście do niego ułatwia sześć przejść dla pieszych wyznaczonych na prawie kilometrowym odcinku - od ronda do skrzyżowania z sygnalizacją. Ponieważ ul. Roentgena ma dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu, pokonywanie przejść dla pieszych nie było bezpieczne.

Wykazał to przeprowadzony na Ursynowie audyt przejść dla pieszych. Na jego podstawie drogowcy podjęli decyzję o poprawie bezpieczeństwa i zamontowaniu progów zwalniających.

Warszawa. Decyzję uzgodniono z ZTM

Decyzja zapadła po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu i uzgodnieniach z Zarządem Transportu Miejskiego odnośnie konstrukcji progów. Ul. Roentgena to ważna trasa autobusowa - kursują tędy autobusy 7 linii, w tym jednej nocnej. Montaż rozpoczął się w ubiegłą środę od strony ul. rtm. W. Pileckiego, a zakończył na początku tego tygodnia.

d4a6rwy

Progi zwalniające na wschodniej jezdni ul. Roentgena zamontowano w rejonie przejść dla pieszych w pięciu lokalizacjach – między rondem WOŚP a skrzyżowaniem z ul. Pustułeczki, między ulicami Pustułeczki a Makolągwy, między zjazdem na wysokości budynku przy Roentgena 20 a przejściem dla pieszych, między przejściem dla pieszych a zjazdem na wysokości budynku przy Roentgena 5C i przed przejściem dla pieszych na wysokości wejścia do Centrum Profilaktyki Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii.

Na zachodniej jezdni ul. Roentgena spowalniacze pojawiły się w czterech lokalizacjach - między skrętem w ul. św. M. Kolbego a przejściem dla pieszych, na wysokości budynku przy Roentgena 16, na wysokości budynku przy Roentgena 23 i przed skrzyżowaniem z ul. Pustułeczki.

Warszawa. Pozostałe udogodnienia na ulicy

Instalacja spowalniaczy na ul. Roentgena nie jest pierwszym działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wcześniej wszystkie przejścia wyposażono w doświetlenie. Wyremontowano też istniejącą drogę dla rowerów oraz wybudowano jej brakujący fragment. Ruch rowerowy jest dzięki temu całkowicie odseparowany od samochodowego. Wyremontowane zostały też chodniki, na których pojawiły się udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących w formie pasów prowadzących oraz płyt ostrzegawczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4a6rwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6rwy
Więcej tematów