Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańców stolicy czekają spore utrudnienia na drogach

W nadchodzący weekend zostaną dokończone prace na węźle z ulicą Przyczółkową. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień od piątkowego wieczoru. Zmianie uleną także rozkłady jazd niektórych tramwajów.

Warszawa. Mieszkańców stolicy czekają spore utrudnienia na drogachŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2il032
d2il032

Urząd Miasta podał, ze w terminie 1-2 sierpnia tramwaje nie będą kursowały pomiędzy ulicami Nowowiejską i Woronicza.
Warszawa.

Warszawa. Remont na ulicy Przyczółkowej

Kolejny etap pracy rozpocznie się w piątek, 31 sierpnia około godz. 22.00 i potrwa do około godz. 5.00 w poniedziałek 3 sierpnia. Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy ułoży wówczas ostatnią warstwę nawierzchni na wschodniej jezdni ulicy Przyczółkowej.

"Podczas drugiego etapu prac zamknięta będzie jezdnia ulicy Przyczółkowej prowadząca w kierunku centrum na odcinku od ulicy Marcepanowej do Vogla. Ruch w obydwu kierunkach odbywał się będzie po jezdni zachodniej, po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum na wysokości ulicy Marcepanowej będą musieli zmienić jezdnię, a na swój tor wrócą na skrzyżowaniu Branickiego i Vogla. Nie będzie możliwości skrętu w ulicy Usypiskową i Europejską. Objazd poprowadzony zostanie ulicą Vogla i Europejską" – ostrzega stołecznych kierowców ratusz.

d2il032

"Zobacz także: Mechanik będzie miał pełne ręce roboty. Chińska droga po ulewnych deszczach"

Warszawa. Zmiany na ulicy Wybrzeże Gdyńskie

W piątek o godz. 22.00 Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi także prace przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Drogowcy wymienią dylatacje wiaduktu Wisłostrady nad ulicą Gwiaździstą.

"W pierwszym etapie zamknięty zostanie lewy pas w kierunku Łomianek oraz prawy w kierunku centrum. Prace w tym miejscu potrwają do końca sierpnia" – wyjaśnia Urząd Miasta.

Warszawa. Prace w al. Niepodległości. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Zarówno 1, jak i 2 sierpnia, warszawscy tramwajarze zmodernizują zwrotnice na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicą Nowowiejską. Osoby podróżujące komunikacją miejską muszą liczyć się, ze w tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ciągu al. Niepodległości, ulicy Rakowieckiej, Boboli, Wołoskiej, pomiędzy ulicą Nowowiejską i Woronicza.
Linie tramwajowe numer 17 i 33 będą kursować na objazdach.

d2il032

"Tramwaje linii 17 pojadą ulicami Woronicza – Puławska – Marszałkowską – Nowowiejska, a linii 33 ulicami: Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa do pl. Narutowicza. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z17 kursująca z Dworca Centralnego ulicami: E. Plater – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Stefana Batorego (w odwrotnym kierunku ul. Rakowiecką) – Boboli – Wołoska do przystanku na skrzyżowaniu z ul. Woronicza (powrót ulicami: Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza). Skróci się także trasa autobusów linii 102, które w weekend dojadą do ul. E. Plater" – dodaje ratusz.

Na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej zwężona o skrajny pas wzdłuż torowiska zostanie jezdnia al. Niepodległości w kierunku Mokotowa. Przechodnie także muszą liczyć się tam z utrudnieniami – z użytku zostanie wyłączone przejście dla pieszych przez al. Niepodległości przy gmachu MON.

Dodatkowe informacje dotyczące nadchodzących zmian w ruchu drogowym można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2il032
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2il032
Więcej tematów