Trwa ładowanie...

Warszawa. "Kieszonkowy" park na Pradze. Trwa budowa parkletu

Niebawem Praga Północ zyska nowe, choć miniaturowe, miejsce relaksu. Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Warszawa. "Kieszonkowy" park na Pradze. Trwa budowa parkletu
d2x3vfm
d2x3vfm

Na ulicy Dąbrowszczaków, dokładnie pomiędzy skwerem Szymanowskiego, a placem Hallera, powstaje obecnie tak zwany parklet, czyli miniaturowy park uliczny, który na małej przestrzeni łączy w sobie różne elementy architektury oraz zieleń. Parklety z założenia stawia się w miejscach, gdzie jest dużo betonu, jednak mały obszar nie pozwala na stworzenie tam parku czy skweru.

Pomysłodawcą koncepcji parku kieszonkowego jest radny Pragi Północ, Grzegorz Walkiewicz, który projekt do budżetu obywatelskiego złożył już w 2017 roku. Jednak ani w 2018 roku, ani 2019 nie udało się zrealizować pomysłu.

"Mała architektura z zielenią miejską"

Parklet, który powstaje na Pradze, zwyciężył w konkursie architektonicznym.

Zobacz także: "Spacerkiem po mieście"

"Wspólnie z fachowcami, urzędnikami i społecznikami z Pragi wyłoniliśmy optymalną koncepcję. W ramach projektu pierwszy parklet powstaje przed Kwiaciarnią Ani róż. Ma to być rozwiązanie uniwersalne dla całego miasta. Kolejne parklety będą powstawać właśnie według tej koncepcji! Zyskamy spójne rozwiązanie łączące małą architekturę z zielenią miejską skomponowana w taki sposób, aby była atrakcyjna przez cały rok" – napisał na Facebooku Grzegorz Walkiewicz.

d2x3vfm

Mieszkańcy Pragi Północ już niebawem przy ulicy Dąbrowszczaków znajdą ławki oraz dużą ilość roślin całorocznych, takich jak byliny, które zapewnią przyjemny wygląd o każdej porze roku. Parklet poza strefą odpoczynku, będzie pełnił funkcje zazieleniania stolicy i sprzyjał integracji okolicznych mieszkańców.

Łączny koszt budowy nowej strefy relaksu przy ulicy Dąbrowszczaków wyniósł 50 tysięcy złotych.

_(fot. Grzegorz Walkiewicz - Facebook)
_

**Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x3vfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x3vfm
Więcej tematów