Trwa ładowanie...

Warszawa. Kierowców czekają duże zmiany w ruchu na budowie obwodnicy

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na Południowej Obwodnicy Warszawy. Mogą pojawić się utrudnienia. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Kierowców czekają duże zmiany w ruchu na budowie obwodnicyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4c0bdu
d4c0bdu

W poniedziałek, 29 czerwca, około godz. 10.00 otwarty dla ruchu zostanie nowy wiadukt w ciągu ulicy Mozaikowej. Jest to drugi – zaraz po wiadukcie przy ulicy Zabawnej ukończony obiekt na tej trasie w Wawrze.

Tego dnia od godz. 23.00 stołeczni kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu i utrudnieniami na drodze. wykonawca obwodnicy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na węźle obwodnicy z ul. Puławską, które umożliwią rozpoczęcie prac przy połączeniu istniejącej trasy z jej budowanym przedłużeniem na Ursynowie.

Warszawa. Utrudnienia na drodze ekspresowej S2

"Zmiana będzie polegała na skierowaniu pojazdów jadących w relacji zachód – północ (czyli z obwodnicy w kierunku centrum) na południową łącznicę – dotychczasowy wjazd na obwodnicę z Piaseczna i poprowadzeniu wszystkich relacji przez skrzyżowanie z ul. Puławską, pod wiaduktem. Wjazd na obwodnicę dla jadących ul. Puławską z Piaseczna zostanie poprowadzony pod wiaduktem i skierowany na północną łącznicę, czyli obecny zjazd z kierunku centrum" – ostrzega Urząd Miasta.

Zobacz również: "Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

Kolejnego dnia, we wtorek, 30 czerwca od godz. 19.00 możemy spodziewać się utrudnień na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej. Ruch w obydwu kierunkach ulicą Rosoła, zostanie przeniesiony na jezdnię tymczasową. Będzie znajdować się tam po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. W tym czasie fragment ulicy Płaskowickiej – od ulicy Cynamonową do ulicy Rosoła zostanie całkowicie zamknięty.

d4c0bdu

"Objazdy będą prowadziły ulicami: Gandhi – Cynamonowa; Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej. Autobusy linii 195 (tylko w kierunku Metra Natolin) pojadą ulicami: Stryjeńskich i Belgradzką, a nocnej N37 ul. Rosoła" – wyjaśnia stołeczny ratusz.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Projekt zakłada budowę trasy z dwoma jezdniami, gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po trzy pasy ruchu. Powstanie m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę oraz kilka węzłów drogowych.

Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa

(fot. Urząd Miasta)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4c0bdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c0bdu
Więcej tematów