"Warszawa jest trendy". Trzydniowy maraton atrakcji
Większość wydarzeń odbywających się w ramach „Warszawa jest trendy” jest darmowa, ale na niektóre trzeba postarać się o bezpłatne wejściówki,
Ideą „Warszawa jest trendy” jest, aby w programie znalazły się imprezy bardzo zróżnicowane, dla ducha i dla ciała, dla najmłodszych i seniorów, dla leniwych i aktywnych. Pierwszy weekend września w Warszawie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, warto go spędzić w mieście, aby doświadczyć czasem niezwykłych, czasem unikatowych, ale zawsze niezwykle ciekawych wydarzeń.
Frekwencyjne rekordy, jakie w zeszłym roku biły imprezy składające się na „Warszawa jest trendy”, zachęciły organizatora do kontynuacji maratonu wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjnych. Warszawiacy i turyści będą mogli w nich uczestniczyć od 4 do 6 września.
- Zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie na otwarcie sezonu jesiennego w Warszawie. Ważne, aby się do niego przygotować, np. dowiadując się na jakie wydarzenie trzeba postarać się o bezpłatne wejściówki – powiedział na konferencji prasowej Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.
Dla zainteresowanych wzięciem udziału w tym wyjątkowym maratonie, m.st. Warszawa wydrukowało informatory, bez których trudno będzie zaplanować trasę po weekendowych atrakcjach. Wiele z nich odbędzie się w centrum miasta, ale całkiem spora część również w poszczególnych dzielnicach, czasem o nietypowych porach. Zachęcamy do korzystania z informatora, który został wydrukowany w nakładzie 80 tys. egzemplarzy. Będzie dostępny jako insert do Gazety Stołecznej w piątek, 28 sierpnia, ale także będzie można go dostać w miejscach imprez czy w Informacji Turystycznej w PKiN. Jest dostępna także jego wersja elektroniczna na www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl
Gwiazdy na „Warszawa jest trendy”
W koncertach pod wspólną nazwą „Super Warszawa’” wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jednego wieczoru, 4 września, na scenie wstąpi Jessie Ware, Afromental z Łozo, LemOn i Curly Heads z Dawidem Podsiadło.
Następnego dnia z recitalem wystąpi Irena Santor, a podczas Warsaw Challenge the Ring zagrają takie zespoły jak Miuosh, VNM i Tede.
Tego samego dnia na skwerze Hoovera będzie można posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu m.in. Julii Singalewicz, Pawła Pawlika, Zbigniew Namysłowski Quintet czy Leszek Kułakowski Trio.
Na międzypokoleniowej dyskotece będzie się można bawić razem DJ Wiki albo Charlie Chaplinem, którego będzie można zobaczyć w niemym filmie „Światła wielkiego miasta” na pokazie w Ogrodzie Krasińskich. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu będą zaś mogli poćwiczyć w Wilanowie z Anną Lewandowską.
A poza tym spektakle teatralne, seanse filmowe, wycieczki varsavianistyczne, wystawy, debaty, wspólne czytanie oraz dobre jedzenie.
Chcesz pobić rekord świata - przyjdź na pl. Defilad
6 września, ostatni z trzech dni „Warszawa jest trendy”, będzie dniem bicia Światowego Rekordu Guinnessa™ na największej planszy Monopoly. Gra będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na jej wymiary – plansza zajmie aż 400 mkw. – lecz także z uwagi na grafikę. Będzie to bowiem premiera limitowanej gry retro Monopoly pt. „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne”. Po raz pierwszy bohaterką będzie stolica – w pięknej przedwojennej szacie.
Gra Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne” to fascynująca podróż do miasta, które niesione entuzjazmem po odzyskaniu niepodległości, zmieniało się i piękniało. Wybitne dzieła polskich architektów - nowoczesne i funkcjonalne - oraz styl i koloryt ówczesnego życia stolicy, przyczyniły się do nazywania przedwojennej Warszawy „Paryżem Północy”. Gra jest próbą wskrzeszenia urody Warszawy tamtych lat, jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykłą żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami.
Wstęp wolny lub z dużą zniżką
Większość wydarzeń odbywających się w ramach „Warszawa jest trendy” jest darmowa, ale na niektóre trzeba postarać się o bezpłatne wejściówki, jak np. na recital Ireny Santor, zwiedzanie oczyszczalni „Czajka”, „Cała Warszawa czyta dzieciom” na XXX piętrze PKiN oraz na zwiedzanie piwnic PKiN.
Na koncerty, które odbędą się na pl. Defilad, wstęp jest wolny, podobnie jak na duże widowiska, jak Warsaw Challenge the Ring, Święto Kawalerii Polskiej czy dyskotekę międzypokoleniową.
Na niektóre imprezy obowiązują bilety, ale po niezwykle atrakcyjnych cenach – niższych o 10, 20 a nawet 50%. Do kilku Ośrodków Sportu i Rekreacji, w których będzie można pływać w basenach i grać w różne gry, wstęp kosztuje tylko 1 zł, ale liczba miejsc może być limitowana. Szczegółowe informacje w informatorze.
Przeczytaj też: Rok szkolny rozpoczęty. Warszawskie szkoły najwyżej w rankingach