Trwa ładowanie...

Warszawa. Jacek Ozdoba: w czasie pandemii Trzaskowski planuje zamach na kieszenie mieszkańców

Podczas briefingu prasowego Jacek Ozdoba odniósł się do przedstawionej przez ratusz propozycji zmian w naliczaniu opłat za wywóz śmieci. Zdaniem wiceministra klimatu "Trzaskowski chce dokonać zamachu na portfele warszawiaków".

Warszawa. Jacek Ozdoba: w czasie pandemii Trzaskowski planuje zamach na kieszenie mieszkańcówŹródło: PAP
d3ijjqv
d3ijjqv

Warszawa. Wiceminister klimatu o propozycji Trzaskowskiego

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba podczas czwartkowej konferencji prasowej stwierdził, że w czasie pandemii koronawirusa, prezydent planuje skok na kieszenie mieszkańców Warszawy. Zgodnie z nową propozycją przedstawioną przez władze miasta, obowiązujący do tej pory ryczałt zastąpi stawka 12,73 zł za metr sześcienny zużytej wody.

Ozdoba podkreślił jednocześnie, że decyzja ta szczególnie dotknie rodziny wielodzietne. Zgodnie z wyliczeniami, które przedstawił, po tej zmianie trzyosobowa rodzina musiałaby zapłacić ponad 150 złotych, czteroosobowa - 200 zł, a pięcioosobowa - nawet ponad 250 zł. Minister przytoczył też przykłady stawek w innych miastach Polski. - Czym jest gorszy mieszkaniec Warszawy od mieszkańca Gdańska?- zapytał wiceminister.

Ozdoba stwierdził, że stolica po takich zmianach na tle innych miast wyglądałaby po prostu "katastrofalnie". Jego zdaniem Warszawa to "skansen inwestycyjny", a kwestia gospodarki od lat jest zaniedbywana.

- Ta propozycja jest absolutnie nie do przyjęcia. Oczekuję od pana prezydenta Trzaskowskiego, że zadeklaruje zero jedynkowo, że wycofuje się z tej propozycji - spuentował Ozdoba.

d3ijjqv

Warszawa. Wyższe opłaty za wywóz śmieci

Stołeczny ratusz zaproponował zmianę metody naliczania opłat za wywóz śmieci dla nieruchomości zamieszkałych. Obowiązujący od marca ryczałt z początkiem lipca ma zostać zastąpiony stawką 12,73 zł za 1 m sześcienny zużytej wody. Projektami przepisów radni mają zająć się podczas 14 maja.

– Kiedy wprowadziliśmy opłatę ryczałtową, otrzymaliśmy mnóstwo głosów od mieszkańców i spółdzielni mieszkaniowych, że to system niesprawiedliwy. Otrzymaliśmy wiele sygnałów o konieczności jak najszybszej zmiany na metodę uzależnioną od zużycia wody, bo właśnie taka metoda uznawana jest za bardziej sprawiedliwe rozwiązanie - wyjaśniał wiceprezydent m.st. Warszawy, Michał Olszewski.

Proponowana przez warszawski ratusz zmiana wzbudziła masę kontrowersji. W środę 13 maja Urząd Miasta poinformował, że opłaty za odpady według zużycia wody do ponownego przeliczenia.

- Sukces! Wiceprezydent Michał Olszewski zawnioskował o zdjęcie z porządku obrad komisji oraz jutrzejszej sesji uchwał z drakońskimi podwyżkami za wywóz śmieci w Warszawie! - napisał na Twitterze Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS.

d3ijjqv

Zobacz także:Opłaty za śmieci w górę. "Opozycja rządziła nieudolnie, taki efekt"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ijjqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijjqv
Więcej tematów