Trwa ładowanie...

Warszawa dla kobiet. Jaki: miasto ma zobowiązania wobec kobiet

- Kobiety budują na co dzień siłę Warszawy i miasto ma zobowiązania wobec kobiet - zadeklarował Patryk Jaki. W programie jest m.in bezpłatna opieka psychologiczna i opieka douli.

Warszawa dla kobiet. Jaki: miasto ma zobowiązania wobec kobietŹródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek
d1wkpqj
d1wkpqj

- Chcemy przedstawić program „Warszawa dla kobiet”. Wiemy, że Warszawa jest silna umiejętnościami, kreatywnością, pracowitością kobiet. Będziemy chcieli realizować specjalny program, skierowany właśnie do kobiet - oświadczył kandydat.

Zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, chce podjąć zobowiązania, które będą skierowane właśnie do warszawskich kobiet. - To będą rozwiązania, które dotyczą, mam nadzieję, najważniejszych problemów, z którymi borykają się kobiety - podkreślił Jaki.

Rozwijanie umiejętności

Od umiejętności np:. samoobrony po związane np:. z nauką dodatkowych języków.

d1wkpqj

Specjalne place zabawa

Place zabaw, gdzie kobiety będą mogły spokojnie przewijać, karmić w komfortowy warunkach.

Bezpłatna opieka psychologiczna i opieka douli

Doula od 2015 roku jest oficjalnie wpisana jako zawód. Doula to kobieta, która swoim doświadczeniem, pomaga kobiecie przejść ten trudny okres, jakim jest ciąża, połóg oraz poród, aby kobieta mogła czuć się komfortowo.

Powstanie punktów przedszkolnych i żłobków w miejscach biurowych

Bardzo często kobiety po urlopach macierzyńskich chcą wrócić do pracy, ale nie mają takiej możliwości ponieważ przedszkola i żłobki są przepełnione.

Pomoc dla domów samotnej matki

Bardzo często takie miejsca są prowadzone albo na dziko albo przez organizacje pozarządowe. Chcemy wzmocnić te instytucje, ponieważ bardzo często nie ma w nich pożywienia, opału, podstawowej opieki medycznej, docierają też informacje, że jest tych miejsc za mało.

d1wkpqj

Badania profilaktyczne dla młodych kobiet

Badania wykrywające raka szyjki macicy, czy raka piersi są skierowane do kobiet tylko po 50. roku życia. Natomiast zapomina się o grupie kobiet młodych, które również tymi badaniami powinny być objęte ze względów finansowych.
Dlatego też proponujemy, żeby zrewidować ten program.

Bezpłatne kursy z zakresu zakładania działalności gospodarczej

Proponujemy, żeby każda warszawska dzielnica opracowała program i wdrożyła pomoc dla tych kobiet poprzez bezpłatne kursy z zakresu zakładania działalności gospodarczej.

Bezpłatne kursy języka angielskiego biznesowego

- Mamy szeroki program, który pozwoli kobietom czuć się bezpiecznie, rozwijać umiejętności i traktować kobiety tak, jak na to zasługują. Samorząd musi się lepiej zaangażować w życie warszawskich kobiet i taki jest nasz program stworzony przez nasze kobiety - podsumował Patryk Jaki.

Zobacz także: Tarczyński: „Nie pójdę na „Kler”. Dla mnie "Kler to płytka prowokacja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wkpqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wkpqj
Więcej tematów