Trwa ładowanie...

Warszawa. "Czajka". Rozpoczął się próbny przesył ścieków

W piątek wieczorem rozpoczął się próbny przesył ścieków rurami po moście pontonowym – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa. "Czajka". W piątek rozpoczął się próbny przesył ściekówWarszawa. "Czajka". W piątek rozpoczął się próbny przesył ściekówŹródło: Twitter Rafał Trzaskowski, fot: Twitter Rafał Trzaskowski
d1lm6g8
d1lm6g8

Zespół MPWiK sprawdza stabilność i szczelność rurociągu. Monitoruje też pracę systemu pompującego ścieki do rur.

- Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy próbny przesył ścieków rurami po moście pontonowym. Teraz zespół MPWiK sprawdza stabilność i szczelność rurociągu, a także monitoruje pracę systemu pompującego ścieki do rur. Musimy mieć pewność, że awaryjny system jest bezpieczny i będzie wydajny – napisał w sobotę Trzaskowski na Twitterze.

MPWiK na razie nie podaje oficjalnej daty zakończenia awaryjnego zrzutu nieczystości do Wisły. Można spodziewać się, że nastąpi to w ciągu kilku dni.

Most pontonowy połączył dwa brzegi Wisły 9 września. Został zbudowany przez wojsko. W ustawienie konstrukcji zaangażowanych było 200 żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Tymczasowy rurociąg na moście pontonowym został ułożony w ubiegłą sobotę. Następnie zamontowane zostały pompy, którymi ścieki będą tłoczone do tymczasowego układu.

d1lm6g8

Do kolejnej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w sobotę, 29 sierpnia. To dokładnie rok i jeden dzień od ostatniego wielkiego uszkodzenia kolektora, kiedy to nieczystości trafiły do rzeki. Wówczas wyremontowany został stumetrowy odcinek rur, a prace naprawcze trwały trzy miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lm6g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lm6g8
Więcej tematów