Trwa ładowanie...

Warszawa. Coś nie wyszło. Na Poniatowszczaku będzie znacznie mniej wind niż planowano

Most Poniatowskiego to jedna z ważniejszych takich konstrukcji łączący prawo i lewobrzeżną Warszawę. Niestety od lat wiadomo, że przeprawa jest wyjątkowo nieprzychylna pieszym. Rodzice z wózkami i osoby niepełnosprawne nie znajdą tu ani wind ani pochylni.

Warszawa. Coś nie wyszło. Na Poniatowszczaku będzie znacznie mniej wind niż planowanoŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1ow25f
d1ow25f

Warszawa. Nadzieje rozbudzone przetargiem

W lutym ratusz ogłosił wszczęcie procedury przetargowej, jej celem było wyłonienie wykonawcy, który zainstaluje na całej długości Mostu Poniatowskiego 8 dźwigów osobowych. Dwie windy miały znaleźć się przy PKP Powiśle, dwie na Solcu i kolejne 4 przy Wisłostradzie. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone już w 2017 roku, jednak od tamtej pory nie udało się rozpocząć prac instalacyjnych.

Dziś wiemy już, że liczba wind będzie mniejsza. Jak się okazuje, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych chciał przeznaczyć tylko na dwie windy przy PKP powiśle 1,6 miliona złotych, tymczasem najniższa oferta w przetargu opiewała na kwotę 6,1 miliona złotych. Skutkiem tego podjęto decyzję o instalacji tylko dwóch wind na Solcu. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 4,8 miliona złotych.

Windy na Solcu pojawią się prawdopodobnie w przyszłym roku, bo wykonawca dostał 10 miesięcy na zakończenie prac.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Warszawa. Most Poniatowskiego czekał na zgodę konserwatora zabytków

Dlaczego proces usuwania barier na Poniatowszczaku trwał tak długo? Według ZMID przyczyną były trudności w uzyskaniu zgody konserwatora zabytków. Stąd planowany na 2018 rok montaż urządzeń, trzeba było odłożyć na rok 2020.

d1ow25f

Urzędnicy zaznaczają jednak, że prace na Moście Poniatowskiego to jedynie część większego pakietu działań zmierzających do usuwania barier dla pieszych. W oficjalnym komunikacie ZMID informuje, że każdego roku znika ich w mieście kilkadziesiąt: "W 2019 roku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich działali w 130 lokalizacjach i przeznaczyli na ten cel 1,8 milionów złotych. W tym roku budżet na ten cel jest podobny" - czytamy. Poza większymi inwestycjami jak instalacja wind czy pochylni, wprowadzane są też zmiany w postaci obniżania krawężników czy instalowania płyt ostrzegawczych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ow25f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ow25f
Więcej tematów