Warszawa Business Run już w następną niedzielę. Pobiegną, by pomóc
W niedzielę, 5 września, 28,5 tys. biegaczy pobiegnie w Poland Business Run. W Warszawie będzie to 4,3 tys. osób. Bieg będzie miał formę wirtualną. Biegacze pomogą ponad 100 osobom z niepełnosprawnościami ruchu.
W niedzielę, 5 września, po raz 10. odbędzie się charytatywna sztafeta Poland Business Run. Bieg miał swój początek w Krakowie w 2012 r. Od 2014 r. odbywał się także w Warszawie. Jubileuszowa edycja będzie drugą w formule wirtualnej.
- Pięcioosobowe drużyny, złożone głównie z przedstawicieli firm i korporacji, nie pojawią się na wspólnej linii startu. Zamiast tego każdy biegacz samodzielnie wyznaczy czterokilometrową trasę, w dowolnym miejscu w Polsce czy innym kraju, i pokona ją w dniu zawodów o dowolnej porze między północą a godz. 18.00 czasu środkowoeuropejskiego CEST - przekazali organizatorzy w komunikacie.
Udokumentowany wynik należy przesłać za pomocą aplikacji lub strony internetowej Poland Business Run. Kiedy cała drużyna zgłosi swoje wyniki, trafi do klasyfikacji generalnej.
Budżet na 2022 rok. Prof. Belka: To upadek polskiej polityki gospodarczej
- Ogromnym prezentem jest dla nas rekordowa liczba zapisanych zawodników, którego absolutnie nie spodziewaliśmy się w tak niepewnych czasach. Dzięki temu spełnia się nasze urodzinowe życzenie, żeby pomóc w tym roku aż 100 beneficjentom - powiedziała Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run i jedna z inicjatorek biegu.
Fundacja zaprasza do wspólnego kibicowania online oraz w Krakowie podczas pikniku ze strefą kibica, strefą foto i przestrzenią na chillout. W tym samym miejscu cały dzień działać będzie plenerowe studio biegu, z którego streaming będzie dostępny na facebookowym profilu Poland Business Run.
Odbędą się spotkania z beneficjentami tegorocznymi i z lat ubiegłych z całej Polski, rozgrzewka biegowa z Adrianną Palką, rozmowy z ambasadorami, między innymi aktorem Mateuszem Janickim, wspomnienia z 10 lat sztafety oraz relacja na żywo z aktualnego biegu. Na koniec dnia będzie najważniejsze: ogłoszenie wstępnych wyników.
Pomogą osobom z różnymi problemami
Osoby, którym pomogą biegacze, mają różne problemy - urodziły się z niepełnosprawnościami lub przeszły amputacje z powodu choroby albo wypadku. Są wśród nich: dzieci, rodzice i seniorzy, nauczyciele, urzędnicy, pracownicy fizyczni, sportowcy-amatorzy i paraolimpijczycy.
Jedną z takich osób jest Emilia, 31-latka z Podlasia. W 2019 r. z powodu nowotworu przeszła zabieg amputacji nogi. Jest mamą 4-letniego, bardzo żywiołowego chłopca, a niedługo znów zostanie mamą. Drugie dziecko będzie dla niej bardzo dużym wyzwaniem, ale Emilia wierzy, że wszystko dobrze się ułoży. Stara się żyć normalnie, pracuje. Uwielbia podróże i wypoczynek na świeżym powietrzu, a w wolnych chwilach docenia też dobry film czy książkę. Dofinansowana przez biegaczy proteza pomoże jej sprostać tej ważnej roli, jaką jest wychowanie dzieci, i poprawi jej mobilność.
- Dotychczasowa proteza wyrobiła się, nie jest komfortowa, mocno mnie ogranicza - opowiada Emilia. - Nowa pomoże mi utrzymać funkcjonalność, pozwoli sprostać codziennym zadaniom, najpierw w domu z dwójką dzieci, a później także w pracy. Wreszcie będę w stanie nadążyć za moim czteroletnim urwisem, którego jest wszędzie pełno - dodaje.
W tym roku ponad 100 beneficjentów dołączy do grona 599 osób, którym bieg pomógł na przestrzeni lat. Kilkoro z nich będzie okazja poznać w dzień zawodów podczas streamingu lub na żywo, na biegowym pikniku.