Trwa ładowanie...

Warszawa. Budżet obywatelski. Wiemy, które projekty wybrali mieszkańcy stolicy

Treningi samoobrony dla dzieci i dorosłych, przeciwdziałające samobójstwom tabliczki z numerami telefonów, nowe chodniki, wiaty przystankowe, azyle dla pieszych i ścieżki rowerowe czy sala rehabilitacyjna dla zwierząt w Schronisku "Na Paluchu". Znamy wyniki głosowania do budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji wybranych do realizacji zostało 359 projektów. 

Warszawa. Budżet ObywatelskiWarszawa. Budżet ObywatelskiŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d2j5qpc
d2j5qpc

Mieszkańcy Warszawy głosować mogli do 15 września. To już siódma edycja budżetu obywatelskiego. Do etapu głosowania zakwalifikowano łącznie 1503 projekty - 1397 dzielnicowe i 106 ogólnomiejskie. Stolica przeznaczy w 2021 roku ponad 83 miliony złotych na realizację wybranych pomysłów.

"Bardzo dziękuję wszystkim warszawiakom, którzy wzięli udział w głosowaniu na projekty obywatelskie. Cieszę się, że z roku na rok głosuje coraz więcej mieszkańców i razem z nami chcą zmieniać Warszawę" – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

Warszawa. Budżet obywatelski. Rekordowa liczba osób głosujących

W tym roku w głosowaniu wzięło udział 109 025 mieszkańców Warszawy, to niemal o 4 tysiące osób więcej niż w roku ubiegłym. Jak podaje Urząd Miasta aż 99,6 proc. osób oddało głos przez Internet. Częściej głosowały kobiety niż mężczyźni.

"Największe zainteresowanie głosowaniem odnotowano na Żoliborzu, gdzie zagłosowało 90 osób na 1000 mieszkańców dzielnicy. Podobną frekwencją może pochwalić się dzielnica Białołęka, gdzie zagłosowało 89 osób na 1000 mieszkańców dzielnicy" – podaje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Budżet Polski na 2021 r., 82 mld zł deficytu. Balcerowicz: to fałszywa liczba

Warszawa. Budżet obywatelski. Schronisko "Na Paluchu" i "Asfaltowe drogi dla rowerów"

"Najwięcej głosów zdobył projekt 'Schronisko Na Paluchu - sala rehabilitacyjna dla zwierząt'. Aż 43 874 osoby oddały głos właśnie na ten projekt. Z kolei najdroższy zwycięski projekt to 'Asfaltowe drogi dla rowerów', którego koszt realizacji został oszacowany na 4 783 300 złotych" – dodaje Urząd Miasta.

d2j5qpc

Łącznie Warszawa zrealizuje 18 projektów ogólnomiejskich, które będą dotyczyć m.in. poprawy infrastruktury, nasadzania nowych drzew, automatycznych toalet w parkach, kursu pierwszej pomocy w szkołach i przedszkolach czy zajęć z samoobrony oraz oznakowania miejsc publicznych tabliczkami z napisami w języku Braille'a.

W projektach dzielnicowych wygrywały często te, dotyczące zieleni miejskiej, remontów chodników czy organizacji kin plenerowych.

Listę zwycięskich projektów można zobaczyć na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j5qpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j5qpc
Więcej tematów