Trwa ładowanie...

Warszawa. Bilet można zawiesić trzy razy. Nowe zasady

Bilet długookresowy warszawiacy będą mogli zawiesić aż trzykrotnie. Do tej pory pasażerowie mogli taką operację wykonać tylko raz. Zmianę wprowadził nowym zarządzeniem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Wprowadzono nowe zasady zawieszania biletów długookresowychWarszawa. Wprowadzono nowe zasady zawieszania biletów długookresowychŹródło: East News, fot: Adam Burakowski, REPORTER
d27v2ll
d27v2ll

O możliwości trzykrotnego zawieszenia biletu długookresowego poinformowała na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

- Decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego warszawiacy będą mogli zawiesić ważność biletu długookresowego aż 3 razy. Niektórzy pasażerowie WTP Warszawa pracują zdalnie lub są na kwarantannie, dlatego dla ich wygody wprowadzamy taką możliwość. Bilet można zawiesić tutaj: https://zawieswkm.wtp.waw.pl – napisała Gałecka na Twitterze.

Jak wyjaśnia stołeczny ratusz w komunikacie, wzrastająca liczba zakażeń w Polsce może powodować, że niektórzy pasażerowie zostaną skierowani na kwarantannę i przestaną korzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego. W tym czasie będą mogli zawiesić ważność biletu długookresowego.

d27v2ll

W czasie epidemii można zawiesić bilet długookresowy - 30 lub 90 dniowy - ważny w dowolnej strefie biletowej, także bilety warszawiaka, metropolitalne, roczne dla rodzin z trojgiem dzieci oraz Bilety Seniora - pod adresem https://zawieswkm.wtp.waw.pl.

Wystarczy podać numer posiadanej karty. Wydane pieniądze nie przepadną. Niewykorzystany czas ważności biletu można przekodować na inny termin.

Warszawa. Bilet można zawiesić trzy razy

Do tej pory pasażerowie mogli taką operację wykonać tylko raz. Nowe zarządzenie prezydenta Trzaskowskiego wprowadza zmianę.

- Od 9 października można zawiesić ważność biletu trzy razy w ciągu roku kalendarzowego, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli ktoś skorzystał już wcześniej z tej możliwości, np. w kwietniu, to przed 31 grudnia 2020 roku może to zrobić jeszcze dwukrotnie. Od nowego roku liczba możliwych do wykorzystania zawieszeń będzie naliczana od nowa. Ponadto, biletu nie można zawiesić na mniej niż pięć kolejnych dni, więc termin zakończenia ważności biletu musi być dłuższy niż pięć dni. Termin zawieszenia biegnie od dnia zgłoszenia tego przez pasażera do dnia poprzedzającego dzień odwieszenia – czytamy w komunikacie ratusza.

d27v2ll

Warszawa. Bilet można w każdej chwili odwiesić

Bilet można odwiesić na dwa sposoby: kupując i aktywując kolejny bilet albo zgłaszając odwieszenie ważności biletu za pośrednictwem strony https://zawieswkm.wtp.waw.pl/odwies lub osobiście w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM. Należy jednak pamiętać, że odwieszenie ważności biletu za pośrednictwem platformy internetowej nie powoduje automatycznego przekodowania zawieszonej liczby dni na inny termin na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej (lub innym nośniku zaakceptowanym przez ZTM). Taka operacja możliwa jest wyłącznie w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM. Nie trzeba jednak przychodzić do POP od razu – można to zrobić w wybranym przez siebie momencie.

Przez cały czas pasażer może zwrócić kupiony bilet i otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ważności według zasad określonych w Taryfie Przewozowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27v2ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27v2ll
Więcej tematów