Trwa ładowanie...

Warszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszy

Zaczęło się od wskazówek, wywieszanych na wielkich tablicach reklamowych w mieście przez Rotę Niepodległości. Miały one uderzać w społeczność LGBT, odwołując się do starotestamentowego przekazu Pisma Świętego. Teraz będzie riposta Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego.

Warszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszyWarszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszyŹródło: Materiały prasowe
d2taj4c
d2taj4c

"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego" - wywieszenie tego cytatu z Księgi Powtórzonego Prawa na ulicach sfinansowało stowarzyszenie Roty Niepodległości. Organizacja na swoim portalu społecznościowym pochwaliła się tym takimi słowami: "Warszawa mówi STOP nachalnej ideologii LGBT! Dziś w stolicy zawisły nasze billboardy, które przypominają, co jest zboczeniem i wynaturzeniem, a co normalnością".

Warszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszy Materiały prasowe
Warszawa. Czy Pismo Święte jest dziś aktualne? Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszyŹródło: Materiały prasowe

Roty - ruch opowiadający się jako zgromadzenie Polaków mających za wartość "interes narodowy, suwerenność państwa i krzewienie patriotyzmu" - odwołuje się do Biblii, by przywołać rodaków do porządku i przypomnieć, że Polska to kraj katolicki, w którym powinno się żyć zgodnie z literą słowa bożego.

d2taj4c

Teraz organizacja pod nazwą "Spontaniczny Sztab Obywatelski" postanowiła przypomnieć narodowcom, że w świętych księgach można też znaleźć zdania potępiające kłamców, bałwochwalców, cudzołożników czy złodziei.

Akcja #BillboardzBiblią polega na ustawieniu w miejskiej przestrzeni nowych tablic reklamowych, również z cytatami z Pisma Świętego. Napisów jest osiem, ale może ich być więcej, bo - jak zauważa sztab obywatelski w sieciowym wpisie - jeszcze wiele jest w biblijnych księgach wskazówek, o których ludzie, zwłaszcza ci wierzący, praktykujący i mocno podkreślający swoją religijność, często zapominają.

"4 pierwsze #BilboardzBiblią będą towarzyszyły tym pięknym postawionym przez narodowców, ukazując wybrane, równie aktualne fragmenty. Mówią o włosach, ubraniach, tatuażach i... członkach" - zapowiadają organizatorzy akcji.

Warszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszy Materiały prasowe
Warszawa. Biblijnymi cytatami uczą, jak żyć. Billboardowej ewangelizacji ciąg dalszy. W Piśmie Świętym każdy znajdzie wskazówkę dla siebieŹródło: Materiały prasowe

Dwa kolejne będą kierowane specjalnie do przedstawicieli instytucji, obok których staną - przy TVP i Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Dwa ostatnie pojawią się w centrum Warszawy i zostaną tak do połowy listopada, bo wtedy, na co liczbą organizatorzy, może przeczytają je uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości.

d2taj4c

Spontaniczny Sztab Obywatelski apeluje do wszystkich, którzy tę akcję uznają za sensowną i chcą ją wesprzeć, by czynili to za pośrednictwem zrzutki.pl, na której to platformie zainicjowali gromadzenie funduszy na ten cel.

Publicysta Tomasz Terlikowski o słowach abp. Marka Jędraszewskiego. "Jest przeciwskuteczny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2taj4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2taj4c
Więcej tematów