Trwa ładowanie...

Warszawa. Autobusy miały wozić pacjentów do Szpitala Narodowego. Nie ruszyły w drogę

Miasto przygotowało dwa autobusy do transportu pacjentów do Szpitala Narodowego. Od połowy listopada stoją w zajezdni przy ul. Stalowej.

Warszawa. Dwa autobusy przystosowane do przewozu pacjentów stoją w zajezdniWarszawa. Dwa autobusy przystosowane do przewozu pacjentów stoją w zajezdniŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d3cu0j4
d3cu0j4

Jak przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, autobusy czekają na zlecenie ze strony władz Stadionu Narodowego. Są gotowe do transportu, ale jeszcze nie było potrzeby, by je uruchomić.

Warszawa. Autobusy są gotowe od prawie dwóch tygodni

Dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. W każdym z nich mogą być przewiezione 22 osoby. Decyzję o przystosowaniu autobusów przekazał 13 listopada prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po prawie dwóch tygodniach wciąż stoją w zajezdni.

Rzecznik ZTM Tomasz Kunert, potwierdził, że autobusy jeszcze do tej pory nie wyjechały. - Tlen jest przechowywany w butlach, w prawidłowo zbudowanej instalacji przez specjalistów ze szpitala. To, że nie są używane, nie powoduje utraty właściwości. Są dobrze zabezpieczone w zajezdni na Stalowej. Są w pełnej gotowości, w każdej chwili mogą wyjechać - zapewnił.

W każdym autobusie są po cztery butle z tlenem. Widać też urządzenia, które służą do zarządzania ciśnieniem oraz dozowniki do poszczególnych stanowisk.

d3cu0j4

Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta w szpitalu MSWiA, który zarządza placówką na stadionie, powiedziała, że do tej pory nie było potrzeby uruchamiania autobusów. Na razie do transportu wystarczają karetki pogotowia.

Prezydent Warszawy pytany 13 listopada, czy miasto planuje przekazać więcej autobusów, jeżeli liczba chorych na koronawirusa nie będzie spadała, podkreślił, że stolica jest gotowa to takiej współpracy.

- Przemiana tego autobusu była realizowana we współpracy ze szpitalem MSWiA i w tej chwili również rozmawiamy o tym. Jeżeli będzie konieczność np. dostosowania takiego autobusu do tych pacjentów, którzy muszą być na noszach, którzy leżą, to również będziemy gotowi to wezwanie podjąć - zapewnił.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cu0j4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cu0j4
Więcej tematów