Trwa ładowanie...

Warszawa. Afera na "iksach" na Powiślu. Mieszkańcy nie chcą parkingu

Od poniedziałku 9 sierpnia mają ruszyć prace nad urządzeniem parkingu w miejscu zielonego podwórka przy blokach Spółdzielni Torwar przy ulicy Górnośląskiej i Fabrycznej. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z informacji, która przekonuje, że zgodę na taką inwestycję potwierdziły spotkania konsultacyjne. Okazuje się, że wzięło w nich udział sześć osób z prawie 2 tysięcy lokatorów.

Warszawa. Niechciana inwestycja na Powiślu, przy słynnych "iksach", Spółdzielnia chce kawałek zieleni zamienić na parking, mieszkańcy są zmartwieni takim planemWarszawa. Niechciana inwestycja na Powiślu, przy słynnych "iksach", Spółdzielnia chce kawałek zieleni zamienić na parking, mieszkańcy są zmartwieni takim planem
d4ag1yr
d4ag1yr

Na terenie, położonym na Powiślu stoją trzy budynki. To słynne "iksy" - modernistyczne bloki w kształcie litery "X" przy Trasie Łazienkowskiej. Mieszka tu około 1700 osób.

"Proszę o pomoc. Nasza sp-nia Torwar postanowiła wybudować nam parking pod oknami między ul. Górnośląską i Fabryczną. Nikt z nami tego nie konsultował. Podobno 23 lipca było zebranie i było 6 osób (na 1720 lokatorów, bo nikt o tym zebraniu nie wiedział) i te 6 osób podobno zdecydowało o tym parkingu. Jest to plac zieleni z krzewami, trawą i drzewami, w tym lipy. Zebranie 23 lipca, a roboty już ruszają 9 sierpnia ze wszystkimi pozwoleniami. Trochę nas dziwi tak szybkie postępowanie i działanie. Nie bardzo wiem, kto mógłby nam pomóc i do kogo zwrócić się o pomoc i zablokowanie tej inwestycji. Mieszkamy przy Wisłostradzie i moście Łazienkowskim, dość już mamy spalin i samochodów, to jeszcze wcisną nam pod okna trzech bloków parking. Masakra. Może ktoś poradzi co możemy zrobić? Szczególnie my, starsi ludzie, mogliśmy wyjść z domu i posiedzieć na ławce. Teraz i to nam zabiorą. Proszę w imieniu lokatorów i emerytów o pomoc i radę" - napisała jedna z mieszkanek na Facebooku.

Komentujący post internauci piszą, że usiłowali dodzwonić się na podane przez Spółdzielnię Torwar numery telefonów natychmiast po przeczytaniu informacji wywieszonej na tablicach ogłoszeniowych w budynkach, ale okazało się to niemożliwe.

Warszawa. Afera na "iksach" na Powiślu. Mieszkańcy nie chcą parkingu

Spotkanie konsultacyjne, na które powołuje się spółdzielnia, nie było zapowiadane. Uczestniczyć w tych rozmowach miało ponoć tylko sześciu mieszkańców. W sieci poruszenie. Sprawa zainteresowało się Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Aktywiści zdecydowali się stanąć w obronie interesów tych, którzy planami spółdzielni są przerażeni.

O sprawie inwestycji i natychmiastowego rozpoczęcia budowy parkingu, która jest planowana na 9 sierpnia napisali w mediach społecznościowych. "Mocno niepokojące i zadziwiające tempo. Skwer ma duży trawnik i krzewy, drzewa, w tym dorodne lipy posadzone przez pierwszych mieszkańców. Przedstawiciele twierdzą, że drzew nie ruszą, ale po co w takim razie informacja o nasadzeniach w komunikacie rozwieszonymi na klatkach" - napisali przedstawiciele Miasto Jest Nasze.

d4ag1yr

Poinformowali też, że w blokach mieszkają seniorzy i rodzice z małymi dziećmi, którzy najczęściej korzystają z zielonego azylu wciśniętego między ruchliwe arterie. Mieszkańcy założyli wydarzenie i organizują się żeby zatrzymać budowę i zachować skwer. Obawiają się, że sprawne działanie spółdzielni to sposób na to, by zablokować ewentualne protesty.

Potopienia na południu Polski. IMGW ostrzega przed ulewami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ag1yr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ag1yr
Więcej tematów