Trwa ładowanie...

Warsaw Music Week po raz trzeci!

To cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy.

Warsaw Music Week po raz trzeci!
dgz5guc
dgz5guc

Po raz trzeci koncerty i imprezy klubowe odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych.

Impreza powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Liverpool Music Week oraz British Council, w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2010 roku i stała się wielkim wydarzeniem muzycznym.

Druga edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 roku i zgromadziła jeszcze większą publiczność niż rok wcześniej. W sumie na imprezach obu edycji Warsaw Music Week bawiło się ponad 35 tysięcy osób. Gwiazdami pierwszych edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon, Hanne Hukkelberg, Deadbeat, Pole i wielu innych - w sumie ponad 40 artystów zagranicznych i 70 wykonawców z Polski.

W tegorocznej edycji pojawi się wiele nowych elementów. Wspólnie z polskimi niezależnymi wytwórniami płytowymi przygotowano cykl imprez shocase’owych, na których zaprezentują się polscy artyści i zespoły. Będą to zarówno debiutanci, jak też uznani wykonawcy, prezentujący premierowe wykonania. Wspólnie z naszymi zagranicznymi partnerami przygotowaliśmy również cykl showcase’ów zagranicznych, prezentujących najciekawszych artystów z europejskich krajów. Od tego roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.

dgz5guc

Po raz pierwszy w programie festiwalu pojawią się wystawy i konkursy. Wspólnie z fotografami z Music Foto Kolektiv, w ramach Warsaw Music Week 2012 odbędzie się trzecia edycja konkursu Koncertowa Fotografia Roku. Nagrodzonych i najciekawsze prace będzie można oglądać, przez cały czas trwania festiwalu w jedynym z warszawski klubów. Od 2012 roku rozszerzona została także lista miejsc o kolejne kluby: Cud Nad Wisłą, Czystaojczysta, Fabryka Trzciny, Sen Pszczoły, klub 55 i Proximę.

Więcej informacji na stronie * www.warsawmusicweek.pl*

dgz5guc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgz5guc
Więcej tematów