Trwa ładowanie...

Warren Buffett chce podbić Europę. Zaczyna od Warszawy

"Możemy pochwalić się największymi hamburgerami na rynku w swojej kategorii"

Warren Buffett chce podbić Europę. Zaczyna od Warszawy
dufppss
dufppss

Należąca do Warrena Buffetta sieć Dairy Queen otworzyła pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie, restaurację DQ Grill & Chill. Lokal został otwarty w jednym z centrów handlowych w Warszawie - informuje Money.pl

W ciągu pięciu lat ma powstać w Polsce aż 26 placówek tej sieci. - Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy wreszcie będą mogli cieszyć się smakiem naszych Grill Burgerów. Jesteśmy pewni, że przypadną one do gustu konsumentom, szczególne, że możemy pochwalić się największymi hamburgerami na rynku w swojej kategorii - mówi Andrzej Uryga, prezes firmy Sparrow4, operatora sieci w Polsce.

Lokale tej sieci już istnieją w stolicy, ale oferują słodycze. Po raz pierwszy pojawiły dania amerykańskie, podawane na ciepło. Co dostaniemy? Restauracja oferuje na przykład ćwierć- i półfuntowe wołowe burgery, kanapki na ciepło z kurczakiem zawierające całe filety z kurczaka (grillowane lub panierowane) a krążki cebulowe czy frytki wykonane są z całych, nie zmielonych kawałków warzyw.

Pierwszy lokal Dairy Queen z amerykańskimi lodami otwarto w 1940 roku w stanie Illinois, USA. W latach 70. XX w. rozpoczęto ekspansję na rynki Azji i Bliskiego i Środkowego Wschodu, cały czas rozwijając się w segmencie lodów i deserów lodowych. W kolejnych latach oferta firmy rozszerzyła się o potrawy podawane na gorąco.

dufppss

Warren Buffett to legendarny inwestor giełdowy i filantrop. Według Money.pl, dysponuje majątkiem 62,4 mld USD. W Stanach Zjednoczonych wyprzedza go tylko współzałożyciel Microsoftu Bill Gates, którego majątek szacuje się na 76 mld USD.

dufppss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufppss
Więcej tematów