Trwa ładowanie...

Wandale zniszczyli młode drzewo

W Ursusie zniszczono posadzone niespełna 4 miesiące temu drzewo

Wandale zniszczyli młode drzewo
d3ktgow
d3ktgow

W listopadzie posadzony, w marcu zniszczony -* klon kulisty z ul. Spisaka 42 w Ursusie przeżył niecałe 4 miesiące. Drzewo posadzone zostało na prośbę mieszkańców. Komuś jednak przeszkadzało, ponieważ *wandale tak przepiłowali pień, że nie było szans na uratowanie rośliny.

Zarząd Oczyszczania Miasta zgłosił sprawę na policję i liczy na wykrycie i ukaranie sprawców, tym bardziej, że w nieodległym lokalu gastronomicznych zamontowana jest kamera z której możliwe jest pobranie nagrań. Wyrządzoną szkodę wyceniono na ponad 600 zł.

Przypadki niszczenia miejskiej roślinności zdarzają się zwłaszcza wtedy, gdy ich lokalizacja kłóci się z jednostkowymi wyobrażeniami o wykorzystaniu przestrzeni publicznej. Dzieje się tak, gdy np. rośliny rosną w miejscu, gdzie ktoś upatrzył sobie parking lub gdy drzewo zasłania reklamę. Łamanie, wycinanie, wykopywanie lub ścinanie drzew, krzewów i kwiatów to akty wandalizmu. Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie niszczenia mienia publicznego Policji lub Straży Miejskiej.

d3ktgow
d3ktgow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktgow
Więcej tematów