Trwa ładowanie...

Wałęsa, Gronkiewicz-Waltz i Dalajlama z łopatami. Co robią?

Wałęsa, Gronkiewicz-Waltz i Dalajlama z łopatami. Co robią?
d26quj4
d26quj4

Lech Wałęsa , Hanna Gronkiewicz-Waltz i Dalajlama z łopatami na jednym zdjęciu to niecodzienny widok.* Niecodzienna była bowiem okazja, z jakiej chwycili oni za te narzędzia. Na zakończenie 13. Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, jaki odbywał się w stolicy w dniach 21-23 października, w Ogrodzie Saskim odbyła się symboliczna uroczystość. *Nobliści posadzili dąb, który będzie upamiętniał to niezwykłe spotkanie.

Jako prezydent Warszawy chciałam, aby po tym niezwykłym spotkaniu pozostał także niezwykły ślad. Nie tylko w podręcznikach historii czy komentarzach prasowych, ale taki który na co dzień będzie przypominał mieszkańcom Warszawy idee tego zjazdu. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, podczas uroczystości - Dziękujemy naszym gościom za wspólne posadzenie tego drzewa pamięci. Będziemy o niego dbali, tym bardziej, że* tej niezwykłej uroczystości patronują dwaj honorowi obywatele Warszawy – jego Świątobliwość Dalajlama i Lech Wałęsa*.

W imieniu noblistów za posadzenie drzewa podziękował Lech Wałęsa. Ten dąb przeżyje nas wszystkich i w przyszłości przypomni, że było takie pokolenie, które pokonało jeden z najgorszych totalitaryzmów, bez czołgów i żołnierzy - powiedział.

Zasadzony dzisiaj dąb Quercus robur ‘Fastigiata’ dołączył do innych pamiątkowych drzew rosnących w Ogrodzie Saskim .

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia.

d26quj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26quj4
Więcej tematów