Trwa ładowanie...

Walce, fokstroty, polki i oberki przy pl. Konstytucji

Czym jest Październikówka? - O tym mówi nam właściciel Konstytucji, Andrzej Jurowski

Walce, fokstroty, polki i oberki przy pl. Konstytucji
d3s5uzz
d3s5uzz

Już 27 października przy pl. Konstytucji odbędzie się niezwykła impreza - będzie można potańczyć w rytm walczyków i tang, czy rozweselić się tempem oberków. Dla publiczności zagra warszawska kapela Czarne Motyle, która specjalizuje się w przedwojennej muzyce tanecznej oraz balladach ulicznych.

- Potancówka jest o tyle unikatowa, że bedzie można usłyszeć prawdziwe starowarszawskie szlagiery na orginalnych instrumentach z okresu przedwojennego. Czarne Motyle grają na takich właśnie instrumentach - opowiada Andrzej Jurowski z klubokawiarni Konstytucja - Będzie też można zobaczyć i dotknąć tych instrumentów, porozmawiać z twórcami z kapeli.

Kapela Czarne Motyle powstała w 2002 roku i jest związana z Warszawą. Wykonuje dawne ballady uliczne oraz przedwojenną muzykę taneczną, w stylu i klimacie dawnych czasów, graną na autentycznych instrumentach „z epoki”: harmonii trzyrzędowej, ksylofonie, barabanie, skrzypcach, pile. Część repertuaru to popularne niegdyś szlagiery rozczytane ze starych nut, pozostałe to melodie, których nauczyli nas tradycyjni muzykanci wiejscy, akordeoniści warszawscy lub sędziwi ludzie, którzy zaczepieni przez nas zanucili melodie ze swej młodości.

Skład zespołu:
Katarzyna SZURMAN- harmonia trzyrzędowa, śpiew
Agata KRAWCZYK- skrzypce
Emilia HERDA- baraban, piła, śpiew
Katarzyna DE LATOUR- skrzypce, ksylofon, mandolina

d3s5uzz

Więcej na oficjalnej stronie czarnemotyle.pl .

Czy potańcówka w przedwojennych rytmach zagości w Konstytucji na dobre?- Jeśli impreza sprawdzi się, będzie się odbywała cyklicznie - obiecuje Andrzej Jurowski.

Październikówka. Potańcówka przy Czarnych motylach
27 października, godz. 20:00-23:00
Wstęp: 15 złotych
Obowiązują szykowne stroje!

Link do wydarzenia

.......................................................................................................................................................................

Klubokawiarnia Konstytucja

pl. Konstytucji 4

Więcej o lokalu

d3s5uzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5uzz
Więcej tematów