Trwa ładowanie...

Wakacyjne spacery po Ogrodzie Krasińskich [WIDEO]

Poznajcie bogatą historię tego miejsca. Udział w spacerach jest bezpłatny

Wakacyjne spacery po Ogrodzie Krasińskich [WIDEO]
dstiyda
dstiyda

Ogród Krasińskich powstał, gdy na tronie Rzeczypospolitej zasiadał Jan III Sobieski. Jego właściciel Jan Dobrogost Krasiński chciał mieć wspaniałą rezydencję w stolicy, a taka bez pięknego ogrodu po prostu była nie do pomyślenia.

Początkowo ogród miał 3 hektary i urządzono go w stylu francuskim. W XIX wieku diametralnie zmienił wygląd stając się parkiem krajobrazowym i obok Ogrodu Saskiego drugim salonem ówczesnej Warszawy.

Park przeszedł ostatnio rewaloryzację. Relaksując się w parku warto poznać jego ponad 300-letnią historię. W sobotę, 5 lipca, ruszają wakacyjne spacery z przewodnikiem, który opowie dzieje Ogrodu Krasińskich oraz ciekawostki związane z jego najnowszą rewaloryzacją.

dstiyda

Spacery przez lipiec i sierpień, będą się odbywać co sobota, w dwóch turach o godz. 11.00 i godz. 14.00. *Zbiórka pod bramą główną od ul. Bohaterów Getta. Spacer trwa ok. 90 min, a udział w nim może wziąć jednorazowo 30 osób *po wcześniejszej rejestracji online.

Infomacja: edukacja@muzeumwarszawy.pl , tel. 22 531 38 52, Dział Edukacji Muzeum Warszawy. Projekt zrealizowany dzięki współpracy Muzeum Warszawy i Zarządu Terenów Publicznych.

dstiyda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dstiyda
Więcej tematów