Trwa ładowanie...

W weekend rusza sezon sportów ulicznych. Będzie sporo utrudnień

Dziś Warszawska Masa Krytyczna, w niedzielę 10. edycja Półmaratonu Warszawskiego. Po zimowej przerwie na stołeczne ulice wracają sportowe imprezy masowe

W weekend rusza sezon sportów ulicznych. Będzie sporo utrudnień
dujuu56
dujuu56

Masa krytyczna wystartuje o godzinie 18.00 z placu Zamkowego. Rowerzyści i rolkarze przejadą następującymi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Królewska, Grzybowska, Żelazna, Prosta, M. Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Powstańców Śląskich, Człuchowska, Lazurowa, Górczewska, Powstańców Śląskich, Wrocławska, Powstańców Śląskich, W. Reymonta, J. Kochanowskiego, L. Rudnickiego, gen. S. Maczka, Powązkowska, Okopowa, M. Anielewicza, Świętojerska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, pl. Zamkowy.

Na trasie masy mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu. Przejazd i związane z nim utrudnienia mogą potrwać do godziny 22.00.

Większe utrudnienia będą towarzyszyć 10. edycji Półmaratonu Warszawskiego. Już dzisiejszej nocy wyłączona z ruchu zostanie ul. Moliera. Dla kierowców będzie ona niedostępna do godziny 0.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z kolei jutro od północy zamknięte zostaną: ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do ul. Wierzbowej, ul. Królewska od ul. Marszałkowskiej do pl. Piłsudskiego oraz ul. Wierzbowa i pl. Piłsudskiego.

dujuu56

W dniu biegu, który wystartuje w niedzielę o godz. 10.00 z pl. Piłsudskiego wraz z przemieszczaniem się zawodników sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Z utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się, więc na: ul. Królewskiej, ul. Grzybowskiej, w al. Jana Pawła II, T. Chałubińskiego, al. Niepodległości (zamknięte zostaną jezdnie w kierunku Żoliborza), na Japońskiej, Puławskiej, L. Waryńskiego, Rondo Jazdy Polskiej, al. Armii Ludowej (zamknięta jezdnia w kierunku centrum), Solec, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (zamknięte jezdnie w kierunku Wilanowa), Wenedów, Zakroczymska, Konwiktorska, Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, Moliera do mety na pl. Teatralnym. Utrudnienia na wymienionych ulicach mogą występować do godz. 14.00.

W związku z 10. edycją Półmaratonu Warszawskiego zmienią się trasy przejazdów niektórych autobusów i tramwajów. W sobotę zmodyfikowane zostaną rozkłady jazdy linii 111, 128 i 175. Największe zmiany przygotowano na niedzielę. Inaczej pojadą autobusy linii: 102, 105, 107, 109, 111, 118, 119, 128, 131, 141, 159, 160, 167, 168, 171, 174, 175, 178, 182, 187, 188, 195, 218, 222, 227, 504, 518, 519, 520, 523, 700 i Z1. W związku z brakiem możliwości przejazdu tramwajów ciągiem ulic: Marszałkowskiej, Nowowiejskiej i Woronicza zmienione zostaną zasady kursowania tramwajów następujących linii: 4, 10, 14, 15, 17, 18, 31 i 35.

Szczegółowy opis zmian dostępny jest na stronie ztm.waw.pl.

W niedzielę uruchomione zostaną nowe przystanki

- MUZEUM NARODOWE 53 zlokalizowany na prawym pasie ruchu ul. Nowy Świat (za skrzyżowaniem z al. Jerozolimskimi) jadąc w kierunku pl. Trzech Krzyży. Przystanek obowiązywał będzie jako stały

dujuu56

- MURANOWSKA 10 zlokalizowany przy ul. Muranowskiej (za skrzyżowaniem z ul. Bonifraterską) jadąc w kierunku ul. Andersa. Przystanek obowiązywał będzie jako krańcowy, - MURANÓW 01 zlokalizowany przy ul. Andersa (przed skrzyżowaniem z ul. Anielewicza) jadąc w kierunku pl. Bankowego. Przystanek obowiązywał będzie jako stały

- PL.NA ROZDROŻU 57 zlokalizowany przy al. Armii Ludowej (na jezdni bocznej po wyjeździe z tunelu z al. Szucha) jadąc w kierunku mostu Łazienkowskiego. Przystanek obowiązywał będzie jako stały.

Pierwotnie trasa biegu miała prowadzić przez most Łazienkowski. Z powodu zamknięcia przeprawy na kilka tygodni przed startem musiała zostać wytyczona ponownie. Nowy szlak dla biegaczy poprowadzono tak by utrudnienia dla mieszkańców stolicy były jak najmniejsze, a jednocześnie trasa spełniała oczekiwania zawodników i wymogi atestów.

dujuu56
dujuu56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dujuu56
Więcej tematów