Trwa ładowanie...

W Warszawie stanęły pojemniki na pomysły mieszkańców

Nowa kampania promocyjna projektu Otwarta Warszawa. Wszystkie propozycje trafią do władz miasta!

W Warszawie stanęły pojemniki na pomysły mieszkańców
d3vhv5u
d3vhv5u

W tym tygodniu w kilkunastu punktach naszego miasta stanęły specjalne pojemniki na pomysły warszawiaków. Pojawiły się m.in. w "Pardon, To Tu", w showroomie Product Placement oraz w kinie Iluzjon -* listę i mapę wszystkich miejsc zobaczyć możecie na zdjęciu poniżej.*

Na mapie miejsc otwartych na zmiany ciągle pojawiają się nowe lokale. Coraz łatwiej można będzie dołączyć do inicjatywy i zgłosić swoje pomysły na zmiany w mieście, np. podczas zakupów, na kawie ze znajomymi, czy po treningu na siłowni. Wcześniej możliwe to było jedynie poprzez zalogowanie się na stronie www.otwartawarszawa.pl .

Aby przedstawić swój pomysł, wystarczy zalogować się na stronie projektu lub zapisać swoje sugestie na kartce i wrzucić ją do specjalnej urny. Wszystkie trafią do władz miasta.

Otwarta Warszawa to wspólny projekt miasta stołecznego Warszawy i MillionYou, który odmienia miasto od czerwca 2014 roku. Każdy może zaprojektować, co warto zmienić w mieście. Co więcej, postulaty te są analizowane przez jury złożone z zespołu ekspertów i przedstawicieli miasta, a najlepsze z nich mają szansę na realizację. Dodatkową zachętą do projektowania zmian w mieście są nagrody przewidziane dla autorów zwycięskich pomysłów m.in. wejściówki do teatrów i obiektów sportowych.

d3vhv5u

Od początku działania Otwartej Warszawy nadesłano niecałe 700 pomysłów, a stronę odwiedziło blisko 10 000 warszawiaków. Poruszono kwestie dotyczące m.in. zieleni miejskiej, transportu, kultury i sportu. Dzięki mieszkańcom w Warszawie pojawi się więcej toalet miejskich, pl. Teatralny otworzy się na pieszych, a Pole Mokotowskie zyska tranzytowe ścieżki rowerowe. Warszawiacy zaproponowali ustanowienie Święta Syrenki oraz elastyczne płatności za bilety.

W najbliższych miesiącach dyskusja dotyczyć będzie wizji i tożsamości miasta.

d3vhv5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vhv5u
Więcej tematów