Trwa ładowanie...

W Warszawie spada przestępczość!

Najnowsze dane podsumowujące stan bezpieczeństwa na terenie działań Komendy Stołecznej Policji

W Warszawie spada przestępczość!
d1bi9g9
d1bi9g9

W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku, w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2013 odnotowano mniej kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek i przypadków niszczenia mienia. Warszawa w przeważającej opinii samych mieszkańców jest miastem, gdzie czują się bezpiecznie.

Jak wynika z badań opinii publicznej prowadzonych przez Urząd m. st. Warszawy, aż 76% ankietowanych osób ocenia miejsce swojego zamieszkania jako bezpieczne. 57% uważa, że bezpieczeństwo w Warszawie utrzymuje się na stałym poziomie, a kolejne 37% mieszkańców deklaruje, że w ich ocenie w ciągu ostatniego roku Warszawa stała się miastem bardziej bezpiecznym. W przeprowadzonych badaniach mieszkańcy stolicy wskazywali, że zagrożeniami jakich głównie się obawiają są rozboje, bójki, kradzieże i niszczenie mienia.

Najnowsze dane statystyczne pokazują, że na terenie działania Komendy Stołecznej Policj i spada ogólna ilość popełnianych przestępstw. Liczba przestępstw w okresie (I-VII 2014) wyniosła 44383 (w analogicznym okresie, w 2013 roku dokonano ich 48349, czyli o 3966 mniej). Wrosła za to nieznacznie liczba kradzieży samochodów (w 2014 było ich 1527, w 2013 - 1478).

Mieszkańcy Warszawy wskazywali też na zwiększenie niebezpieczeństwa stwarzane przez agresywnie jeżdżących kierowców. Od 11 lipca br. działa specjalny adres poczty elektronicznej stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl pod, który można przesyłać materiały filmowe o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego. Do 20 sierpnia, na podstawie otrzymanych materiałów, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP wszczęli już 62 sprawy dotyczące osób naruszających zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

d1bi9g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bi9g9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj