Trwa ładowanie...

W Warszawie powstanie ponad 1000 punktów ładowania samochodów elektrycznych

W Warszawie powstanie ponad tysiąc punktów ładowania samochodów elektrycznych. Od wtorku trwają konsultacje z mieszkańcami na temat lich lokalizacji.

W Warszawie powstanie ponad 1000 punktów ładowania samochodów elektrycznychŹródło: East News, fot: Arkadiusz Ziolek
d25rgj4
d25rgj4

W Warszawie są już 144 punkty ładowania pojazdów napędzanych energią elektryczną, zlokalizowane w 54 stacjach. Do końca tego roku pojawi się kolejne 41 punktów. Nowe stacje powstaną zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych w Warszawie.

Teraz mają powstać kolejne 1034 punkty ładowania samochodów elektrycznych w 517 stacjach. We wtorek ruszyły konsultacje z mieszkańcami na temat ich lokalizacji. Warszawscy urzędnicy zakładają, że te powinny znaleźć się miejscach związanych z edukacją, kulturą, sportem i rozrywką oraz w pobliżu urzędów czy szpitali. "Stacje mają być bardziej dostępne dla mieszkańców, by ułatwić decyzję o kupnie samochodu elektrycznego" - argumentują urzędnicy.

"Więcej punktów ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych to jeden z kroków ku czystszemu powietrzu w Warszawie. Dzięki inwestycjom w elektro-mobilność w powietrzu, którym oddychamy, jest mniej pyłu zawieszonego oraz szkodliwych tlenków azotu i tlenków siarki. Korzystanie z pojazdów przyjaznych środowisku wpływa też na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz obniżenie poziomu hałasu" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Konsultacje będą trwały od 14 kwietnia do końca maja. Na stronie urzędu miasta można zapoznać się z projektem i mapą i planowanymi lokalizacjami ładowania.

Zobacz też: Czy elektryczne auta NAPRAWDĘ są ekologiczne?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25rgj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25rgj4
Więcej tematów