Trwa ładowanie...

W tym tygodniu otwarcie mostu Łazienkowskiego

Konkretny termin ma zostać potwierdzony w ciągu dwóch dni.

W tym tygodniu otwarcie mostu Łazienkowskiego
d148eq9
d148eq9

Jest szansa, że w środę lub w czwartek zostanie otwarty Most Łazienkowski w Warszawie - wynika z wypowiedzi przedstawicieli stołecznego ratusza. W weekend były prowadzone próby obciążeniowe, które zakończyły się pomyślnie. Teraz, jak mówi rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Montowana jest instalacja elektryczna, stawiane są znaki drogowe. Malowane są też pasy. Rzecznik przypomniał, że wykonawca ma czas do 30 października. Do tego dnia most musi być przejezdny.

Jest jednak możliwość, że most zostanie otwarty trochę wcześniej. Bartosz Milczarczyk nie chce jednak mówić o datach. Niemniej zapewnił, że w ciągu dwóch dni termin otwarcia zostanie potwierdzony. Dostępne będą wszystkie pasy ruchu. Na most wrócą również autobusy. Nie będzie jednak możliwości zjazdu z mostu na Wał Miedzeszyński w stronę Puław. Mimo, że zjazd jest nowy, pozostanie on zamknięty do grudnia lub nawet do wiosny. Wszystko przez łącznik między zjazdem a mostem.

Dzisiejszy make-up na !

d148eq9

— Nowy Łazienkowski (@lazienkowski)

Niedawno okazało się, że beton z którego został wykonany, jest w fatalnym stanie. Konieczna będzie wymiana tej konstrukcji. To, jak szybko się to stanie, będzie zależało od pogody. Most Łazienkowski w Warszawie, to jedna z największych przepraw przez Wisłę w kraju. Dziennie przejeżdżało przez nią ponad 100 tysięcy pojazdów. Most częściowo spłonął w połowie lutego. Konieczny był generalny remont. Kosztuje on 100 milionów złotych.

d148eq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d148eq9
Więcej tematów