Trwa ładowanie...

W ten weekend WZORY - warszawskie targi designu

Najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej w Królikarni

W ten weekend WZORY - warszawskie targi designu
d4cvedq
d4cvedq

Warszawskie Targi Designu WZORY są największą tego typu imprezą organizowaną w stolicy. Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w godz 10:00-20:00 w Królikarni .

W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Przedstawimy najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie. Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Zobaczycie przydomowe szklarnie, donice, szeroki wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille – wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi… W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Planowane są warsztaty dla dzieci i dorosłych.

d4cvedq

Plan wydarzeń towarzyszących:

Warsztat*5Rytmów®* to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Warsztat świadomości ciała poprowadzi Urszula Skośkiewicz – właścicielka Warszawskiego Studia Tańca. Wraz z zespołem o godzinie 11.30 zaprezentuje taneczny performance w ogrodzie.

Mikrohotele dla owadów– warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadzi Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Warsztat odbędzie się w godzinach 11 - 16

d4cvedq

Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Bazioła przeprowadzą warsztat zielarski na swoim stoisku.

Podczas targów na terenie Królikarni odbędzie się również finałowy pokaz pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa - projektu pod nazwą Sielce – reprezentacja prowadzonego z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu.

d4cvedq

Efekty pracy* artystki Elżbiety Jabłońskiej*, której projekt Nieużytki Sztuki dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce będzie można z kolei oglądać na wschodnim tarasie Królikarni.

Spacerując po Parku Rzeźb zaś warto zwrócić uwagę na prace Donna Seduta, Pocałunek i Lew autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej Marii Papy-Rostkowskiej.

21 czerwca 2014, godz. 10:00-22:00**

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia, ul*l. Puławska 113a*

d4cvedq

wstęp wolny

d4cvedq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cvedq
Więcej tematów