Trwa ładowanie...

W Sylwestra fajerwerki jak w Sydney czy Londynie

Prezydent Warszawy zapowiada największy w historii pokaz sztucznych ogni

W Sylwestra fajerwerki jak w Sydney czy Londynie
d23d4ia
d23d4ia

Tegoroczny miejski sylwester zmienia formułę oraz miejsce. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany na prawym brzegu Wisły, w okolicach Stadionu Narodowego.

Podczas koncertu pt.: „Wystrzałowy Narodowy”, trwającym od godz. 21.00 do 1.30, wystąpią zespoły: Afromental, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy i T.Love a także gwiazda zagraniczna John Newman.

O północy Warszawa powita nowy rok fajerwerkami.* Pokaz będzie trwał 13 minut i będzie to największy show sztucznych ogni w historii.* Szerokość efektów na niebie obejmie ok. 500 m, użyte zostanie ok. 2500 kulowych i cylindrycznych bomb pirotechnicznych, głównie pochodzących z Hiszpanii i Włoch. Zużyte zostaną 2 tony materiału pirotechnicznego, w tym 2.500 moździerzy do wystrzeliwania bomb.

d23d4ia

Będzie to największy w historii pokaz sztucznych ogni. Chcielibyśmy, aby ten warszawski symbol przejścia ze starego w nowy rok, dołączył do grona pokazów jakimi co roku zachwycają świat takie miasta jak Sydney czy Londyn. - dodała Prezydent Warszawy.

Błonia stadionu to miejsce dobrze skomunikowane, tak więc zarówno przyjazd na zabawę, jak i powrót będą wygodne i szybkie.

Na miejscu będą dwa zespoły specjalistyczne ratownictwa medycznego, dwa zespoły podstawowego ratownictwa medycznego, punkt pomocy medycznej oraz 6 dwuosobowych patroli ratownicze.

d23d4ia

Organizator przygotuje strefę dla osób niepełnosprawnych. Strefa jest przewidziana dla ok. 20 osób + opiekunowie i jest usytuowana po prawej stronie sceny od strony dworca PKP Warszawa Stadion. Dojazd do tej strefy będzie najwygodniejszy od strony Wybrzeża Szczecińskiego ulicą Siwca.

Powstanie strefa dla zagubionych dzieci - będzie zlokalizowana przy wejściu G znajdującym się w pobliżu sceny od strony al. Zielenieckiej.

Organizator przewidział punkt depozytowy, w którym będzie można przechować sprzęty, narzędzia, które nie są dopuszczone na terenie imprezy masowej. Depozyt będzie się znajdował przy wejściu D od strony ul. Targowej .

Na miejski sylwester mieszkańców i gości zaprasza m.st. Warszawa wraz ze współorganizatorem Stołeczną Estradą oraz partnerami Stadionem Narodowym i Radiem Zet.

d23d4ia

Czytaj również: Miasto zaprasza na Wigilię

d23d4ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23d4ia
Więcej tematów