Trwa ładowanie...

W Śródmieściu pojawiło się najwięcej nowych drzew. "Większość przyjazna alergikom"

O statystykach nowych nasadzeń poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

W Śródmieściu pojawiło się najwięcej nowych drzew. "Większość przyjazna alergikom"
d4crvaj
d4crvaj

W ubiegłym roku w Warszawie pojawiło się prawie 1300 nowych drzew, z czego można wyróżnić aż 23 gatunki. ZOM regularnie zasadzał je np. w pasach zieleni wzdłuż dróg oraz w parkach. Najwięcej, bo aż 200 sztuk pojawiło się w Śródmieściu, a w dalszej kolejności na Pradze Południe (169) oraz Woli (137).

Co warte podkreślenia, większość wybieranych gatunków jest też przyjazna alergikom i dostosowana do trudnych warunków miejskich. Chodzi na przykład o okresy suszy oraz wysoką temperaturę. W 2015 roku na stołecznych ulicach pojawiło się najwięcej klonów (283 sztuk), a dodatkowo Warszawa wzbogaciła się też o: lipy (199), wiśnie (127), grusze (97) oraz platany (94).

Źródło: Zarząd Oczyszczania Miasta

d4crvaj

Urzędnicy tłumaczą również, dlaczego główną porą sadzenia roślin jest jesień. Otóż chodzi o fakt, że po przezimowaniu w nowej lokalizacji łatwiej wchodzą potem w okres wegetacyjny. Drzewa w stolicy pełnią wiele istotnych funkcji: tłumią hałas, filtrują powietrze i stanowią naturalną barierę dla zanieczyszczeń. Tam gdzie np. z przyczyn infrastrukturalnych nie jest możliwe zasadzenie drzew, ZOM decydował się na krzewy. W sumie przybyło ich aż 34 tys. a ponadto w Warszawie pojawiło się też 1,5 mln kwiatów.

d4crvaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4crvaj
Więcej tematów