Trwa ładowanie...

W sobotę ruszy Parada Schumana!

Wielobarwny, wesoły, rozśpiewany korowód po raz czternasty przemaszeruje przez centralne miejsca stolicy

W sobotę ruszy Parada Schumana!
d1kgitd
d1kgitd

Parada Schumana wyruszy w rytm „Ody do radości". Wielobarwny tłum poprowadzą w tym roku dwudziestoletni uczestnicy projektów Fundacji Schumana i studenci, równolatkowie tegorocznej edycji Polskich Spotkań Europejskich. Na lawetach pojadą członkowie Szkolnych Klubów Europejskich i uczestnicy Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Serivce). Komisja Europejska tym razem ma wyjątkową niespodziankę – pojawi się kolumna ośmiu segwayów (dwukołowych pojazdów sterowanych ruchami ciała kierującego), które będą wykonywały kółka, przeplatanki i różne figury taneczne. Ulicami Warszawy przemaszerują z nami także grupy z Ukrainy i Białorusi. Nie zabraknie mażoretek wykonujących pokazy żonglerskie, wrotkarzy z flagami, orkiestry i tancerzy salsy.

Wielobarwny, wesoły, rozśpiewany korowód Parady Schumana już po raz czternasty przemaszeruje przez centralne miejsca Warszawy. Start w sobotę 11 maja w samo południe z Placu Zamkowego, spod Kościoła św. Anny. Prada przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Królewską przez Plac Teatralny do Krakowskiego Przedmieścia.

d1kgitd

Parada Schumana jest organizowana przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej na ulicach Warszawy od 1999 roku. Zazwyczaj impreza ta odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja, czyli po tzw. Dniu Europy - święcie Unii Europejskiej. Jest ona zwieńczeniem Polskich Spotkań Europejskich.

Jak się przyłączyć do parady? Odpowiedź znajdziemy TUTAJ . Zobaczcie też film promocyjny.

d1kgitd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kgitd
Więcej tematów