Trwa ładowanie...

W Królikarni można bezpłatnie wydzierżawić grządkę!

Zapewniają nasiona, narzędzia i opiekę nad naszą działką

W Królikarni można bezpłatnie wydzierżawić grządkę!
d3sira7
d3sira7

Jeśli macie duszę ogrodnika, na pewno ucieszy was ta wiadomość. Królikarnia proponuje bezpłatną dzierżawę działek pod uprawę warzyw sezonowych, ziół, kwiatów, roślin polnych i ozdobnych. Każdy może dostać kawałek grządki i zacząć sobie uprawiać zioła. Jest to to nietypowy projekt artystyczny Elżbiety Jabłońskiej, który ma stać się "początkiem procesu kreowania nowej przestrzeni spotkania, opierającego się na wymianie, sprzyjającej współpracy i współodpowiedzialności w działaniu". Królikarnia zapewnia nasiona, a nawet narzędzia.

Grządki w Królikarni to część większego, ogólnopolskiego projektu. Jak czytamy w projekcie, "Koncepcja stworzenia sieci przygaleryjnych ogródków, grządek jest propozycją skierowaną do szerokiej publiczności, do odbiorców sztuki, do mieszkańców aglomeracji miejskich, w specyficznym okresie letnio – wakacyjnym, zwanym potocznie „sezonem ogórkowym”.

Jak zdobyć taką działkę? Udostępnienie specjalnie przygotowanych grządek chętnym do ich uprawiania, odbędzie się na mocy specjalnie przygotowanego dokumentu. Wystarczy udać się na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Muzeum Rzeźby w Królikarni 7 kwietnia (poniedziałek), o godz. 18.00 i zapisać się do projektu.Żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji wyjaśniamy też, że na grządkach można uprawiać właściwie wszystko, oprócz - jak nam wyjaśniono w Królikarni - "roślin trujących lub odmieniających świadomość".
Dodatkowe szczegóły znajdziemy tutaj .

d3sira7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sira7
Więcej tematów